Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK II 2.0 HDI 2005r.] Tempomat  (Przeczytany 1761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Stefaniuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Break 2005 bez FAP
  • Miejscowość: Gdańsk
[MK II 2.0 HDI 2005r.] Tempomat
« dnia: Marzec 29, 2011, 08:33:49 »
Witam,
Mam problem z tempomatem w moim aucie. Niedawno padł mi włącznik świateł stopu przy pedale hamulca (czteropinowy z zieloną wtyczką, świateł stopu przeważnie nie było, sporadycznie raz na jakiś czas dziłały). Zakupiłem nowy i wymieniłem. Światła stopu dziłają poprawnie. Jednak po wymianie zauważyłem że nie mogę włączyć tempomatu. Przełącznik na pilocie mam ustawiony poprawnie, na wyświetlaczu mam 'OFF' i '---'.  W momencie, gdy próbuję ustawić prędkość wciskając obojętnie który z trzech przycisków, na wyświetlaczu kilka razy migają '---' i przestają. Ogranicznik prędkości działa. Oczywiście tempomat próbyję włączyć przy odpowiedniej prędkości.

Czym może być spowodowany ten efekt? Czy po wymianie włącznika powinien być on zaadaptowany w komputerze? Czy przyczyną może być nieprawidłowe ustawienie czujnika(chodzi mi o długość stopki która wychodzi z czujnika i którą to można regulować)?

Pozdr.
Piotr

Offline Piotr Stefaniuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Break 2005 bez FAP
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MK II 2.0 HDI 2005r.] Tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:54:18 »
Witam,
Jeśli ktoś śledzi ten wątek, to informuję, że sprawa została rozwiązana. Przyczyną była nieprawidłowa wymiana włącznika świateł. Pierwotnie ustawiłem czujnik ręcznie regulując długość stopki. Światła zapalały się po minimalnym muśnięciu pedału hamulca. Po demontażu, maksymalnym wysunięciu stopki i ponownym montażu(tym razem pedał hamulca był w maks. górnym położeniu, a włącznik po prostu wcisnąłem w otwór i długość sama się wyregulowała), wszystko działa jak powinno.

Mam nadzieję, że moje doświadczenie w tym zakresie komuś pomoże jeśli będzie miał podobny problem.

Pozdrawiam,
Piotr