Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...  (Przeczytany 1735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw Dlugosz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I, 2.0 HDI
Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« dnia: Marzec 31, 2011, 11:33:47 »
Witam,

Mam problem ktory spotyka kazdego na pewnym etapie uzytkowania auta.

Auto kupione 2 lata temu (jestem drugim wlascicielem, pierwszym byl jakis Francuz), w pieknym stanie jak na 179000 km, w srodku praktycznie jak nowka, silnik rowniez w bd stanie i generalnie auto sprawowalo sie przez ostatnie 2 lata bardzo OK.

Obecnie ma 198 tys zrobione, stan wciaz idealny auta, wprawdzie wymienialem ostatnio przeplywomierz i czujnik cisnienia paliwa (700 zl razem), ale uslyszalem ze po takim przebiegu jest to nieuniknione.

Jest to Xsara Kombi diesel, 2.0 HDI, 90k, czarny i teraz zastanawiam sie czy sie trzymac tego auta dalej, w nieunikniony sposob inwestujac w drobne lub mniej drobne naprawy czy probowac raczej sprzedac. Niestety cena jakiej bym oczekiwal to okolo 14 tys (wiem ze troche nierealna, ale przeplacilem moze troche dajac 16500 + 1500 procentu za pozyczke + 1300 za rozrzad i peknieta szybe na wejsciu) ale za mniej nie bardzo mi sie kalkuluje (ten niemalze idealny stan auta!)... Jezeli mial bym pewnosc iz nie bedzie przynajmniej do 300 tys km na liczniku zadnych wiekszych problemow z silnikiem, skrzynia biegow czy blachami to  raczej bym nie sprzedawal... Jakie sa wasze doswiadczenia z tym modelem i km na liczniku powyzej 200 tys. Za ile uwazacie ze moge go realnie sprzedac?

PS. wkrotce opublikuje jakies fotki

Offline Adam Skrzypek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 204
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: C4 1.6 HDi 109KM FAP MCP 2008r.
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 15:58:18 »
Spróbuj wystawić - może (choć wątpie) znajdzie się jakiś chętny.
Mój brat, w Xsarze I HDi, ma najechane 240tys. i jak narazie, odpukać, bez większych problemów.
Przepływomierz musi wymienić niebawem i turbina troche sika olejem.
Myśle, że 300tys spokojnie bez większych problemów zrobisz.
Był Tygrys C2 HDi -> Xsara II Exclusive HDi w Automacie -> Jest C4 HDi z MCP :)
Poza tym w domu dwie czerwone Xsary I ;).
Czy z nami wszystko jest OK?  :D

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 16:43:19 »
Auto jest warte tyle na ile wycenia go sprzedawca, a czy znajdzie się kupiec to co innego. Najważniejsza pytanie to co chcesz kupić w miejsce Xsary? Masz jakąś sumę aby dołożyć czy chcesz zamknąć się w kwocie za którą sprzedałbyś auto? Znajomy taksówkarz ma HDI w Peugocie i nakręcone ponad 500... gdzieś ktoś na forum pisał o Warszawskich taksówkarzach z milionem na liczniku. Jeżeli kupisz znów używkę to musisz liczyć się z wydatkiem minimalnie 2k (może nawet 3k) do ceny za którą je kupisz. Ubezpieczenia, rejestracja, rozrząd, płyny, filtry i jakieś drobne naprawy np. zawieszenia + np. opony jeżeli będą słabe itp. Jeżeli auto masz w stanie na tip-top to nie ryzykował bym i zostawił. Nawet jeżeli będziesz musiał dołożyć do niego z 2k. to będziesz pewny, że to co zrobiłeś już nie stanie. Ja od pół roku położyłem już ponad 2tyś (wraz z oponami i ubezpieczeniem) i jeszcze trochę zostało do zrobienia. Ale mam zamiar użytkować samochód przez 5 najbliższych lat stąd nie widzę sensu użytkować jeżdżący tamburyn, albo sprzedać i kupić inny do którego bądź co bądź też będzie trzeba dołożyć na start. Decyzja należy do Ciebie. Ja będąc na twoim miejscu raczej bym zostawił.
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Jaroslaw Dlugosz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I, 2.0 HDI
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 17:03:45 »
jestem bardzo podobnego zdania, wolalbym sie nie rozstawac...

Offline Marek Będkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 751
  • Skąd: Kleczew / niedaleko Konina
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 Break + Ford Focus 1,6
  • Zainteresowania: auto, koty perskie, muzyka
  • Miejscowość: Kleczew / niedaleko Konina
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2011, 11:51:54 »
Chcesz dostać 14 tys za Xsarę jedynkę? :|

Najdroższa jaką widziałem na otomoto była za 10 ...

Offline Wojtek Korzeniecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 562
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: XSARA II 1.4 Break 2001
  • Zainteresowania: wędkarstwo,kickboxing
  • Miejscowość: Białystok
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2011, 14:02:48 »
Nawet nie spojrzałem, że rozchodzi się o jedynkę. :D Nawet jeżeli była by w stanie kolekcjonerskim to ciężko było by dostać 14k w Polsce. Polak to takie dziwne zwierzę, które myśli że sprzedający to dureń i oddaje mu auto w super stanie za np. połowę ceny giełdowej to tego z magicznymi cyferkami na liczniku nie więcej niż 150 000... Dopiero później rozumie, że rodzynek którego udało mu się dopaść nierzadko wymaga doinwestowania w kwotach powyżej średniej krajowej i wtedy zaczynają się schody. Jeżeli masz oddać komuś auto w stanie perfekcyjnym, nie sprawiające problemów w cenie poniżej 10tyś tylko dlatego że marka to Citroen i ma np 10 lat to lepiej je zostaw dla siebie. Nic sensownego za tą kwotę nie kupisz chyba że gustujesz np. w Passatach B5 z licznikowym 180kk a oryginalnym Niemieckim 400kk :D
"Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie." A.Hitler

Offline Paweł Jurek

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW, Corsa C 1.2 16V
  • Zainteresowania: psy, rowery, marketing/sprzedaż
  • Miejscowość: Tychy
Re: Sprzedawac moja Xsarke czy pozostac jej wiernym do konca...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2011, 00:11:21 »
Jeśli nie wymieniasz auta na znacząco młodsze i nie masz zbytnio co dołożyć, to nie wymieniaj... tego znasz i wiesz co masz. Kupisz inny w podobnej wartości - może wygrasz a może przegrasz :-) Ruletka trochę...
Paweł
Peugeot 508 SW Allure, 2.0 HDI, 2013
Corsa C 1.2 16V LPG, 2005
kiedyś: Xsara II Break 1.6 16V LPG, Saxo 1.5D