Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca  (Przeczytany 2572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jerzy Lewocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1,6i 110KM (2007)
  • Miejscowość: Szczecin
Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« dnia: Styczeń 28, 2011, 00:54:11 »
Witam
Taki problem pojawił mi się niedawno. Otóż podczas ruszania pojazdem z miejsca słyszalny jest wyraźny krótki stuk. Występuje on zarówno w czasie ruszania do przodu i do tyłu. Warunek - pojazd uprzednio musi byc unieruchomiony. Dźwięk nie jest w zasadzie słyszalny w kabinie przy zamkniętych oknach, za to na zewnatrz bardzo wyraźny. Autko ma przebieg 47kkm, nic przy nim nie było robione od nowości (2007).  
Czy ktoś z kolegów / koleżanek spotkał się z podobnym problemem lub ma jakieś sugestie?

PS: nie znalazłem niczego podobnego w przeglądarce, stąd nowy post.  Jeśli coś przeoczyłem i powtórzyłem temat - przepraszam.

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2011, 08:46:18 »
Kolego przy takim przebiegu moze już coś padło w zawieszeniu. Sprawdź auto na trzepakach. Ja mam 80 tys. przebiegu i 3 razy wymieniałem łączniki stabilizatora i raz końcówkę drążka. No chyba, że mieszka w twojej XP "stukacz" hehe. Miałem ostatnio "brzęczka", mieszkał w osłonie termicznej ostatniego tłumika.

Offline Arek Kasprzyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 705
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C3 II 2012 1.4 HDI 70
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:05:32 »
Cytuj

Jerzy Lewocki napisał:


PS: nie znalazłem niczego podobnego w przeglądarce, stąd nowy post.  Jeśli coś przeoczyłem i powtórzyłem temat - przepraszam.


jednak twarda ręka moderatora przynosi efekty ;)

Offline Sebastian Furczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Sanok
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Sanok
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2011, 10:15:27 »
Takie stukanie powoduje też poluzowana poduszka pod silnikiem (jest ich kilka) - ja tak właśnie miałem.

Offline Jerzy Lewocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1,6i 110KM (2007)
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:48:55 »
Thx, koledzy.
Czyli po pierwsze - jednak diagnostyka.

PS: "twarda ręka..." - 10/10 - i tak trzymać :)))

Offline Jerzy Lewocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1,6i 110KM (2007)
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:52:22 »
.... i PS 2: Może ktoś poleciłby jakiś dobry, fachowy warsztat w Szczecinie (żeby nie "fatygować" ASO)... (oczywiście taki od naszych cytrynek)

Offline Dariusz Kuźniak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1.6 e-hdi MCP 2012
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2011, 15:08:04 »
Kolego Jurku. Zawieszenie sprawdzisz w każdej stacji kontroli pojazdów, chyba robisz przeglądy i masz rozeznanie. Jeżeli chodzi o poduszki, to tez nie powinno być trudności.Przy szarpaku ruszać samochodem z zaciągniętym hamulcem ręcznym, a ktoś drugi może nasłuchiwać nawet z kanału. Po co ASO oni biorą conajmniej 150 za rbg. Diagnosta nie weźmie więcej niż 30-40 zł.

Offline Jerzy Lewocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1,6i 110KM (2007)
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2011, 20:48:18 »
Cytuj

Dariusz Kuźniak napisał:
Kolego Jurku. Zawieszenie sprawdzisz w każdej stacji kontroli pojazdów, chyba robisz przeglądy i masz rozeznanie. Jeżeli chodzi o poduszki, to tez nie powinno być trudności.Przy szarpaku ruszać samochodem z zaciągniętym hamulcem ręcznym, a ktoś drugi może nasłuchiwać nawet z kanału. Po co ASO oni biorą conajmniej 150 za rbg. Diagnosta nie weźmie więcej niż 30-40 zł.


Fakt. Ale ja w swoim pytaniu "PS 2" myślałem o warsztacie "do roboty".  Jasne, że diagnostyka w ASO jest kosmicznie droga, więc na myśl mi nie przyszło.... :).
Teraz - thx za sugestie - myślę, że tam, gdzie dobrze zrobią, także skutecznie zdiagnozują (jeśli problem tkwi tam, gdzie go powyżej widzimy).
A i problem jest pewnie tego rodzaju, że trudno spartolić naprawę... :)
Thx kolegom za rady i sugestie, to będzie pierwsza ingerencja "fachowców" w cytrynkę......:(

Offline henryk prosty

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: wawa
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2005
  • Miejscowość: wawa
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2011, 15:15:44 »
przy dłuższym postoju hamulce mogą przykleić się do tarcz i przy ruszaniu jest pojedyńcze huknięcie. Raczej nic strasznego.

Offline leszek szpotowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: pawłowice śl.
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2002r. 1.8 benzyna+gaz
  • Miejscowość: pawłowice śl.
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2011, 00:26:19 »
"Witam
Taki problem pojawił mi się niedawno. Otóż podczas ruszania pojazdem z miejsca słyszalny jest wyraźny krótki stuk. Występuje on zarówno w czasie ruszania do przodu i do tyłu. Warunek - pojazd uprzednio musi byc unieruchomiony. Dźwięk nie jest w zasadzie słyszalny w kabinie przy zamkniętych oknach, za to na zewnatrz bardzo wyraźny. Autko ma przebieg 47kkm, nic przy nim nie było robione od nowości (2007).
Czy ktoś z kolegów / koleżanek spotkał się z podobnym problemem lub ma jakieś sugestie?

PS: nie znalazłem niczego podobnego w przeglądarce, stąd nowy post. Jeśli coś przeoczyłem i powtórzyłem temat - przepraszam."

Witam ! Miałem podobny problem co ty i jeden mechanik powiedziałmi że to na bank poduszka pod silnikiem do wymiany ale kolega polecił mi innego fachowca i tam okazało się że miałem tylko zerwaną śrubę mocująca poduszkę . Koszt to "aż" 20 zł także warto zawsze się popytać jeśli nie ma się zaufanego mechaniora >
lolo@lolo@

Offline Piotr Łapczuk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 116
  • Skąd: Grzybowo
  • Posiadany samochód: PIKUŚ 1,6 HDI 110KM :) Złoty
  • Miejscowość: Grzybowo
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2011, 22:17:44 »
Obecnie mam też taki stuk podczas ruszania i jest to łącznik stabilizatora
ZX 1,4 94r. :) już pojechał
Fiat Marea 1,6 97 Był
XSARA PICASSO 1,6 HDI 110KM:)
Renault Scenic III 1.5 dci
Ford Focus mk1 1.6.  Jest
Szukam C4 PICASSO

Offline Rafał Bor

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: xP
Re: Stuknięcie (odgłos) podczas ruszania pojazdu z miejsca
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2011, 19:18:26 »
Witam, dodam że u mnie po zgaszeniu i po ruszeniu jak pisał wyżej kolega jest też wydawany dziwny dzwięk, tyle że jest on podobny to stuku wydobywającego się z pompy abs-u(chwilowy rozciągnięty), też nie wiem co to jest byłem na przeglądzie technicznym i nic nie mówił a zorientowałem się o tym po przeglądzie ...