Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak wyjąć mechanizm podnoszenia szyby  (Przeczytany 1687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Miroslaw

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Jak wyjąć mechanizm podnoszenia szyby
« dnia: Wrzesień 18, 2010, 10:31:32 »
Mam problem z szybą od pasażera,szyba nie reaguje,sprawdziłem kostkę i prąd dochodzi tzn po naciśnięciu miernik pokazuję napięcie w kostce w drzwiach,nie wiem natomiast jak wyjąć mechanizm aby dostać się do silniczka i sterowania,odkręciłem wszystkie śruby widoczne z zewn ale przy próbie wyciągnięcia coś blokuje i pręży,nie kombinowałem więcej w obawie aby nie stłuc szyby.Jak wyciągnąć mechanizm?Szyba jest w położeniu zamkniętym.

Jeszcze jedno pytanie....czytałem że najczęściej pada kostka i wystarczy ją przeczyścić-czyściłem nic nie dało,czy oprócz silniczka jest tam jakaś płytka sterująca?Czy mogę bez wyjęcia stwierdzić że mam spalony silnik?A jeżeli to silniczek to muszę go wymienić czy idzie go naprawić?

Offline Dariusz Wachol

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDI
Re: Jak wyjąć mechanizm podnoszenia szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2010, 22:06:40 »
miałem podobny problem, po naciśnięciu przycisku słychać tylko puknięcie w okolicach silniczka. Ja wymontowałem głośnik i małym młoteczkiem kilka razy stuknąłem w silniczek. Od pół roku działa bez zarzutu.

Offline Robert Miroslaw

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
Re: Jak wyjąć mechanizm podnoszenia szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2011, 17:36:25 »
rozmontowałem to wszystko i okazało sie że pusciły plastiki,tzn plastiki jezdne wypadły z szyny i blokowały powrót na dól,niestety stwierdziłem to za późno i przerobiłem poprzez dodanie trzech przekaźników,płytkę sterującą wymontowałem.

Offline Piotr Licznerski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V 109km
Re: Jak wyjąć mechanizm podnoszenia szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2011, 21:50:27 »
Koledzy ale nie udzieliliście odpowiedzi na pytanie w jaki sposób wyjac cały mechanizm podnoszenia szyby bez wzgledu na to co padło. Muszę wymienić mechanizm a nie wiem jak sie do tego zabrac. Prosze o podpowiedzi