Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: demontaż skrzyni biegów  (Przeczytany 1090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
demontaż skrzyni biegów
« dnia: Maj 17, 2011, 21:34:13 »
Witam Wszystkich. Mam taki problem. W jeżdzidle żony-ZX 1.9td zaczął lecieć olej z pod blachy na dole sprzęgła.ubywa na bagnecie więc diagnoza prosta- to silnikowy.wziąłem się więc za wyciąganie skrzyni. niby nic specjalnego-zajęcie na popłudnie.Nie będę opisywał wszystkich elementów zdemontowanych -robiłem to już w paru autach-skrzynia odsunęła się na 2-3 cm i dalej zonk!!!!!!!!!!!!!!!! Wisi na wałku sprzęgłowym i frezie półosi i ani nic.czy tam jest jeszcze jakiś haczyk???????????????

  • Gość
Re: demontaż skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2011, 21:58:38 »
w 1.9 td jest chyba sprzęgło "ciągnione" (tak jak w 2.0 16v) i musisz wysuwać skrzynie jednoczesnie obracając wałkiem na którym jest wybierak (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara - jakieś 30-50st). Żeby móc obracać tym wałkiem musisz zdemontować wcześniej łape wybieraka i wybić trzpień który zabiera stopień swobody.

jak się myle to mnie poprawcie (bo tarcza sprzęgła na 100% jest ta sama)

tutaj masz zdjęcia jak to wygląda w środku (ten widelec zahacza o obudowe łożyska - jak naciskasz na pedał sprzęgła to ciągnie łożysko do siebie)

http://img821.imageshack.us/g/p1090512o.jpg/

acha i ...
Cytuj

Andrzej Zalewski napisał:
(...) wziąłem się więc za wyciąganie skrzyni. niby nic specjalnego-zajęcie na popłudnie. (...)

szacunek :D

Offline Andrzej Zalewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Radzim 23
  • Posiadany samochód: XM 2.0i,Xsara Picasso 1.8i,ZX 1.9td kombi wcześniej Xsantia
  • Miejscowość: Radzim 23
Re: demontaż skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2011, 21:46:29 »
Dzięki Bardzo !!!! Skrzynia już na ziemi !!!!! Tak jak myślałem leje z pod koła zamachowego.