Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Żółta Kontrolka Silnika!?  (Przeczytany 4505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Żółta Kontrolka Silnika!?
« dnia: Lipiec 27, 2011, 01:09:09 »
Witam.
Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się na żółto kontrolka silnika, oraz pojawił komunikat "fehler motorsteuerung". Natychmiast zjechałem z autostrady i zgasiłem silnik. Po około 30 minutowej przerwie ponownie odpaliłem silnik, a komunikat zniknął. Dodam jeszcze że wcześniej podczas jazdy samochód był słaby i przy prędkości 130-140 tak jakby przyśpieszał i zwalniał. Takie delikatne szarpanie.
Na razie wszystko jest ok. Jednak niepokoi mnie ta sytuacja. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Bartek ! ;-)

Offline Michal Chyc

Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:53:00 »
założyłem już taki temat ...

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=74538&forum=99

mam pytanie gdzie tankowałeś ????
bo ja chyba zostanę wierny Schell-u ,jeździłem rok czasu na ich paliwie i nic się nie działo wystarczyło że wyjechałem do włoch zatankowałem na innej firmie ropę i od razu pojawiły się problemy :/
zapoznaj się z moim tematem , może problem masz taki sam jak ja miałem , lub  coś innego Ci siada ...  wtedy ratuje Cię auto diagnostyka (podłączenie pod kompa) wtedy wszystko wyjdzie na jaw .
pozdrawiam ;)

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2011, 13:47:43 »
Tankowałem na orlenie (ekodiesel).
Miałem  podobne objawy. Przy 90 samochod delikatnie przyspieszał po 1 kilometrze na 5 biegu gaz prawie w podłodze. Po tym zapaliła się ta kontrolka.
Ale teraz wszystko jest ok.
Samochod został podłaczony do kompa i usunięte zostały 2 błedy. Niestety nie wiem czego dotyczyły.
Jak myślisz, ta sytuacja może się powtórzyć? Dodam że przejechałem 1000 kilometrów bez żadnego problemu i słabnięcia silnika.
Pozdrawiam Bartek ! ;-)

jacekczewa1

  • Gość
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:10:43 »
nie tankuje sie eko diesla do naszych aut !

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:55:38 »
Poczytałem trochę w google, wychodzi na to że to syf.
Mogła być to przyczyna mojego problemu?
Pozdrawiam Bartek ! ;-)

Gachu

  • Gość
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:39:28 »
Cytuj

Jacek Sabok napisał:
nie tankuje sie eko diesla do naszych aut !


dlaczego, trzeba po prostu zachować kolej rzeczy

1. tankujemy
2. dzwonimy do mechanika że zaraz przyjedziemy lub żeby juz po nas wyjeżdżał
3. kupujemy pompę CR oraz wtryski ewentualnie możemy regenerować stare co w sumie będzie tańsze ale niewiele

i takim sposobem oszczędzamy 10 zł na zbiorniku paliwa ale wydajemy ok 3 tysięcy na naprawę silnika i powielamy w internecie opinie że made in france to szmelc


napisałem to tylko dlatego że watek był już poruszany na forum tylko widać autor ma to w ....... bo zamiast sprawdzić założył nowy

Offline Michal Chyc

Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:12:31 »
Cytuj

Bartek Illek napisał:
Tankowałem na orlenie (ekodiesel).
Miałem  podobne objawy. Przy 90 samochod delikatnie przyspieszał po 1 kilometrze na 5 biegu gaz prawie w podłodze. Po tym zapaliła się ta kontrolka.
Ale teraz wszystko jest ok.
Samochod został podłaczony do kompa i usunięte zostały 2 błedy. Niestety nie wiem czego dotyczyły.
Jak myślisz, ta sytuacja może się powtórzyć? Dodam że przejechałem 1000 kilometrów bez żadnego problemu i słabnięcia silnika.


Co masz na klapce napisane ????
diesel i ecodiesel  ????
czy tylko diesel ???
bo ja mam samo diesel i tylko to wlewam do baku
fakt faktem kiedyś na orlenie kolo z obsługi sięgną po ecodiesel , ale szybko odłożył jak usłyszał kiedy i jak klnę ....

moim zdaniem jeśli nie dolałeś do baku normalnej ropy , sytuacja może się powtórzyć tak było w moim przypadku tylko że nie ecodiesel a złej jakości ropa ... może i to rzucili omyłkowo ecodiesel , tak jak się pytałem na stacji schell , ale we włoszech nie mają eco tak mówią  ,ponieważ to jest do starych aut z pompą roto-diesel i tak jak zrozumiałem wszystkie nowe diesle mają na klapce przekreślony znaczek eco ...
pozdrawiam ;)

jacekczewa1

  • Gość
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:14:41 »
hahaha Boguś ty to potrafisz.....

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:32:29 »
Eeee spece (łącznie z moderatorem)! Nie wyżywajcie się na koledze, bo noszący nieco mylącą nazwę EKODIESEL na stacjach Orlenu to najzwyklejszy w świecie olej napędowy, który można spokojnie lać do silników common rail (jeśli ktoś lubi mieć lepsze samopoczucie może lać ON Verwę). Natomiast syf, którego NIE WOLNO lać na Orlenie nosi nazwę BIODIESEL.
I co łyso Wam? :-)
colins

Gachu

  • Gość
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:46:15 »
Cytuj

Sławomir Koliński napisał:
Eeee spece (łącznie z moderatorem)! Nie wyżywajcie się na koledze, bo noszący nieco mylącą nazwę EKODIESEL na stacjach Orlenu to najzwyklejszy w świecie olej napędowy, który można spokojnie lać do silników common rail (jeśli ktoś lubi mieć lepsze samopoczucie może lać ON Verwę). Natomiast syf, którego NIE WOLNO lać na Orlenie nosi nazwę BIODIESEL.
I co łyso Wam? :-)


pisząc EKO ja miałem  na myśli wynalazki zawierające dużo więcej badziewi niż dopuszczają normy producenta silnika HDI

a orlenowska nazwa ekodiesel niema nic z tym wspólnego bo t zwykłe paliwo choć na ON z BP auto lepiej jeździ


dobra  jako że wątek zszedł z mydła na powidła przenoszę go do innego bardziej odpowiedniego działu

jacekczewa1

  • Gość
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 28, 2011, 07:34:23 »
eko diesel orlenowski to nie do końca jest zwykły ON nikt do końca nie chce powiedziec ile ma bioestrów jedni twierdza że 4,5 proc. a inni ze ok 10 proc. Zimą orlen nie dodaje do tego paliwa wogóle bioestrów ( tak niby piszą ) wiec lepiej uważac w okresie "nie zimowym" .

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:01:39 »
Cytuj

moim zdaniem jeśli nie dolałeś do baku normalnej ropy , sytuacja może się powtórzyć tak było w moim przypadku tylko że nie ecodiesel a złej jakości ropa ... może i to rzucili omyłkowo ecodiesel , tak jak się pytałem na stacji schell , ale we włoszech nie mają eco tak mówią  ,ponieważ to jest do starych aut z pompą roto-diesel i tak jak zrozumiałem wszystkie nowe diesle mają na klapce przekreślony znaczek eco ...


Dolałem normalnego oleju na stacji esso.
Pozdrawiam Bartek ! ;-)

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:03:34 »
Cytuj

Sławomir Koliński napisał:
Eeee spece (łącznie z moderatorem)! Nie wyżywajcie się na koledze, bo noszący nieco mylącą nazwę EKODIESEL na stacjach Orlenu to najzwyklejszy w świecie olej napędowy, który można spokojnie lać do silników common rail (jeśli ktoś lubi mieć lepsze samopoczucie może lać ON Verwę). Natomiast syf, którego NIE WOLNO lać na Orlenie nosi nazwę BIODIESEL.
I co łyso Wam? :-)


Dla pewności zaczynam tankować On Vervę.
Pozdrawiam Bartek ! ;-)

Offline Bartek Illek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Połczyn Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM
  • Miejscowość: Połczyn Zdrój
Re: Żółta Kontrolka Silnika!?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2011, 16:08:09 »
Cytuj

1. tankujemy
2. dzwonimy do mechanika że zaraz przyjedziemy lub żeby juz po nas wyjeżdżał
3. kupujemy pompę CR oraz wtryski ewentualnie możemy regenerować stare co w sumie będzie tańsze ale niewiele

i takim sposobem oszczędzamy 10 zł na zbiorniku paliwa ale wydajemy ok 3 tysięcy na naprawę silnika i powielamy w internecie opinie że made in france to szmelc


Czy jeśli z pikusiem jest na razie wszystko ok to szczęśliwie nic nie zostało uszkodzone?
Pozdrawiam Bartek ! ;-)