Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Przewody hydrauliczne  (Przeczytany 2022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 BREAK 2002 2.0B 136KM
  • Zainteresowania: Przeróżne
  • Miejscowość: Bydgoszcz
[Mk1] Przewody hydrauliczne
« dnia: Czerwiec 17, 2011, 23:54:30 »
Przewody wysokiego ciśnienia hmm…..
Przy wymianie jest dylemat bo cena nowych jest dość wysoka, pewnie każdy kto coś takiego wymieniał zastanawiał się co by tu zrobić żeby było taniej.
Oczywiście najlepiej wymienić na nowe ale …..ta cena.
Mam pytanie:  jestem właścicielem C5 Break  z Ha 3+ z 2002 roku z silnikiem 2.0.  czy takich właśnie przewodów ma szukać? Czy mogę założyć przewody np. od sedana HDI z 2006 roku?  Wiadomo im nowszy tym większa szansa że mały przebieg, a jak nie musi być kombi to zwiększa się ilość potencjalnych sprzedających a jak jeszcze nie musi być silnik 2.OB to jeszcze lepiej. No ale czy tak można? Czy mają być od C5 2002r. Break z silnikiem 2.0 i żadne inne?
Nie znalazłem takiego wątku ale jeżeli był to prosze o linka.

Offline Krzysztof Krzyszczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5 [MKI], 2.0i+lpg, 2002
  • Miejscowość: Lublin
Re: [MK1] Przewody hydrauliczne
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:14:43 »
Najczęściej przeciekają na łączeniach: metal - gumowy wąż. Ja polecam demontaż i wizytę w "hydraulice siłowej". Na pewno w okolicy znajdziesz taki zakład. Za grosze założą nowe przewody gumowe i połączą je od nowa. U mnie działa rewelacyjnie. Ceny ci nie podam, gdyż mi zrobili gratis.
Citroen C5, 2.0i 16V, 2002 rok

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: [MK1] Przewody hydrauliczne
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2011, 14:24:10 »
Jeżeli chodzi ci o wiązkę przewodów oznaczona na rysunku strzałką i podpisem 5270RN, to zarówno w jedynce jak i w dwójce jest to ta sama wiązka, niezależnie od typu pojazdu/silnika itd. Oczywiście dla 3+.

Offline Artur Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5 BREAK 2002 2.0B 136KM
  • Zainteresowania: Przeróżne
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [MK1] Przewody hydrauliczne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2011, 17:05:43 »
Więc zacząć poszukiwania nadszedł czas.
Zna ktoś zakład w Kujawsko-Pomorskim a najlepiej w Bydgoszczy który coś takiego już zrobił?
Tak myślę że mogą potrzebować informacji w jakich warunkach przewody będą pracowały.
jakie ciśnienie może być w tym układzie? czy może dochodzić do 180 barów? Bo tak jest chyba nastawiony zawór bezpieczeństwa, ale mogę się mylić.