Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pasek alternatora  (Przeczytany 1194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub Bieniek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Nysa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nysa
Pasek alternatora
« dnia: Sierpień 03, 2011, 21:22:09 »
Możliwe, że źle szukałem ale potrzebuję pomocy w sprawie jak naciągnąć pasek alternatora w moim żuczku 2.0 HDi 90KM, 2000r. produkcji. Musiałem wymienić koło pasowe gdyż było słychać stukanie jakby ktoś papier wsadził między szprychy. Wszystko poszło bez problemów z wymianą koła schody zaczęły się z naciągnięciem paska. Brakuje jakiś 3cm do napinacza, który został poluzowany. Może jest jakiś myk przy naciąganiu paska. Żuczek jest z klimatyzacją bo wiem, że tutaj jest różnica przy pasku.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Pasek alternatora
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 00:10:42 »
To że poluzowałeś napinacz to nie powinno mieć większego znaczenia. Rolka i tak ma otwór umieszczony centralnie a nie mimośrodowo i się go niczym nie reguluje. Są dwie możliwości. Albo źle prowadzisz pasek, albo koło które założyłeś ma inną średnicę od tego które miałeś do tej pory.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Pasek alternatora
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 09:10:46 »
Kuba uzupełnij dane na temat auta. Na pudełku od paska powinieneś mieć jak ma być założony pasek bo to najprwdopodobniej jest przyczyną że ci nie pasuje też kiedyś to miałem jak robiłem to pierszy raz. Zapraszam do siebie to założymy :)
Darek

Offline Jakub Bieniek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Nysa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso
  • Miejscowość: Nysa
Re: Pasek alternatora
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2011, 09:49:19 »
Koło jest takie same - innego nie ma do tego rocznika Jarku. Co do tego zakładania wydaje mi się (ale tylko wydaje), że dobrze zakładam. Jeszcze dzisiaj pokombinuje może się uda. Dzięki za pomoc ale trochę za daleko mam do Polic Darku :)