Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1,6 benzyna 16V - Gaśnie po odpalelniu  (Przeczytany 1464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Zając

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO SX '06 1,6i 16v /Mitsu Colt CZ3 '06
  • Miejscowość: Wrocław
1,6 benzyna 16V - Gaśnie po odpalelniu
« dnia: Lipiec 14, 2011, 08:53:10 »
Witam serdecznie,
Dziś rano - po nocnym postoju silnik w naszej cytrynce zaraz po odpaleniu przerwał pracę.
Po ponownym odpaleniu i dodaniu gazu udało się podjechać do bramy garażowej, jednak po zatrzymaniu i przejściu na "luz" silnik znów zgasł. Po przejechaniu kolejnych 20 metrów podobnie.

Ponieważ żona nie chciała ryzykować jazdy autem, postanowiliśmy pojechać taksówką, a ja wróciłem na parking na wysokich obrotach. Silnik nie zgasł, a po zaparkowaniu wydawał się pracować normalnie. Jednak po zgaszeniu i odpaleniu po 30 sekundach - ponownie zgasł po ok. 3-4 sekundach.

Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale wczoraj rano żona zatankowała auto (oczywiście benzyną - na markowej stacji).  

Czy któryś z użytkowników podobnego silnik (lub innego benzyniaka) w pikusiu miał może podobne problemu?
Komputer nie pokazuje żadnych błędów (w grudniu wymieniana była cewka i świece na nowe- od tego momentu nic się nie działo), na forum znalazłem podobny wątek, ale tyczył się auta z  LPG.
Może wystarczyłoby przeczyścić jakiś filtr, czy coś podobnego, tylko który ?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !!

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: 1,6 benzyna 16V - Gaśnie po odpalelniu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:13:47 »
W naszych modelach filtr jest w zbiorniku paliwa więc jest kłopot z czyszczeniem.
Piszesz że komputer nie pokazuje błędów - sprezyzuj jaki komputer - czy był podpinany pod leksję czy jakiś inny?
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Artur Guczyński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 068
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 - 16V, 110 KM, 2006r., Ford Focus
  • Miejscowość: Łódź
Re: 1,6 benzyna 16V - Gaśnie po odpalelniu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2011, 22:27:15 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
W naszych modelach filtr jest w zbiorniku paliwa więc jest kłopot z czyszczeniem.
Piszesz że komputer nie pokazuje błędów - sprezyzuj jaki komputer - czy był podpinany pod leksję czy jakiś inny?


Może potrzebna jest "aktualizacja oprogramowania" u mnie tak w ASO nazwali usługę gdy silnik gasł.
Po ww. zabiegu od prawie 2 lat jest ok.
Pozdrawiam


Offline Marek Zając

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO SX '06 1,6i 16v /Mitsu Colt CZ3 '06
  • Miejscowość: Wrocław
Re: 1,6 benzyna 16V - Gaśnie po odpalelniu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2011, 15:06:13 »
Przepraszam, że tak późno odpisuję.
Dziwna sytuacja - po powrocie do domu pod wieczór i odpaleniu auta silnik nie zgasł.
Nazajutrz rano - 1 odpalenie i to samo. Wszystko wróciło do normy.
Zastanawiam się czy to nie był kaprys elektroniki, gdyż problem pojawił się po nocy z ulewami, a po otwarciu w komorze silnika można było zauważyć sporo kropli w różnych miejscach.
Nie sadze, abym miał nieszczelną maskę, bo nie były to pierwsze opady, a auto użytkujemy ponad rok, ale tak to sobie tłumaczę...

Niedługo zrobimy przegląd co roczny z wpięciem pod kompa i zobaczymy, czy problemu nadal nie ma.
Dziękuje za odpowiedzi !!