Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara I - kluczyk  (Przeczytany 1205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kazimierz Łopaciński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 453
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: xantia, 1.6i, 1994 oraz xantia 2.0 16V 1996r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Inowrocław
Xsara I - kluczyk
« dnia: Sierpień 04, 2011, 20:09:09 »
Witam posiadaczy Xsary.
W rodzinie pojawił się "nowy" nabytek, Xsara 1.4 z LPG z *97r. i są problemy: jeden kluczyk scyzoryk na Imobilajzer  z jednym przyciskiem do sterowania CZ.Problem polega na tym,że zamyka CZ a nie chce otwierać.Mam pytanie do posiadaczy w/w modelu czy taki kluczyk może dorobić /na podstawie obecnego/ zwykły warsztat dorabiający klucze,czy musi elektronik oraz co może być przyczyną nie otwierania zamka z pilota /kluczem w obu drzwiach otwiera i zamyka CZ/.
Za sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Kazimierz

Offline Mateusz Cozac

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara I VTS 1,8 8v 97r LPG
  • Miejscowość: Tychy
Re: Xara w rdzinie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2011, 12:42:06 »
Pytałem się ostatnio i można dorobić klucze, tylko jeśli chcesz taki oryginał i żeby CZ działał w nim to 900(tak mi powiedział gościu:/) a dorobienie zwykłego klucza( czyli kod do immobilajzeru jest przypisany, ale CZ nie działa) 250 zł. Pozdrawiam

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2011, 14:43:42 »
Proszę na przyszłość nadać prawidłowy temat. A błędy edytować. Wycieczki osobiste poleciały do kosza.

Napisz proszę czy masz kluczyk i osobno sterownik do centralnego. Czy chodzi Ci o kluczyk z wbudowanym pilotem do centralnego.
 
Xsara
 

Offline Kazimierz Łopaciński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 453
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: xantia, 1.6i, 1994 oraz xantia 2.0 16V 1996r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Inowrocław
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2011, 00:28:17 »
Witam Janku
Na początku dzięki za edycję błędu bez wycieczek osobistych.
Samochód posiada kluczyk z wbudowanym pilotem do CZ i jednym przyciskiem.Kluczyk jest prawdopodobnie kodowany ponieważ po przekręceniu stacyjki na desce rozdzielczej wyświetla lampkę z kluczykiem która po kilku sekundach gaśnie i dopiero można uruchomić silnik.Sprzedający dał drugi kluczyk /bez pilota-prosty/ którym można otworzyć drzwi natomiast po przekręceniu stacyjki wyświetlacz  /lampka z kluczykiem/miga,rozrusznik kręci a silnik nie odpala.Działanie CZ z istniejącego pilota-tylko zamykanie tak jak pisałem wcześniej.

Offline Mateusz Cozac

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Skąd: Tychy
  • Posiadany samochód: Xsara I VTS 1,8 8v 97r LPG
  • Miejscowość: Tychy
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2011, 14:45:15 »
To masz kluczyk taki sam jak ja więc cennik Ci podałem:) Drugi kluczyk jest chyba tylko do otwierania bo chyba taki dawali w zestawie(nie wiem bo mam jeden:))
pozdrawiam

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2011, 20:01:03 »
W Xsarze I kluczyk scyzoryk ma dwa przyciski (które są pod jedną podłużną gumką). Każdy przycisk to mikroprzełącznik, który jest możliwy do wymiany. Sprawa prosta, można to zlecić elektronikowi (trzeba mieć odpowiednią lutownicę i odpowiednie umiejętności). Moim zdaniem to właśnie zepsuty mikroprzełącznik jest przyczyną problemu.

Wcześniej pytałem o osobny sterownik do CZ, bo myślałem, że chodzi o jakiś nieoryginalny CZ. Ale sprawa się wyjaśniła.

Dodam jeszcze, że w X1 były 3 rodzaje kluczyków: scyzoryk, klucz zwykły (czarny) i serwisowy (szary). Ten ostatni nie pozwalał na otwieranie schowka i bagażnika, ale pozwalał na uruchomienie samochodu.
 
Xsara
 

Offline Kazimierz Łopaciński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 453
  • Skąd: Inowrocław
  • Posiadany samochód: xantia, 1.6i, 1994 oraz xantia 2.0 16V 1996r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Inowrocław
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2011, 18:22:23 »
Sprawa się częściowo wyjaśniła a mianowicie na płytce pilota brak mikro wyłącznika od otwierania drzwi/na krótko sprawdzone-otwierają/.Ponieważ są tylko dwa kluczyki /scyzoryk-pilot i czarny/,brak siwego serwisowego pytam czy taki można dorobić do istniejącego układu bez wymiany imobilajzera i całego układu sterowniczego.Jeden kluczyk do zapłonu ta jak "relikwie" jak się uszkodzi lub zginie to kaplica....

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara I - kluczyk
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 07, 2011, 19:11:55 »
Mikroprzełącznik należy przylutować. U mnie w rodzinie kiedyś na gwarancji naprawiali pilot do X1, bo właśnie mikroprzełącznik nie wytrzymał trudów eksploatacji.

Pojedynczy kluczyk bez CZ można zamówić w ASO, kiedyś do X2 kosztował 100-200 zł, zależnie od tego czy był już wyrzeźbiony oryginlnie we Francji pod konkretne auto czy nie. Potem trzeba jeszcze zakodować immo. Ale nie wiem jak to wygląda w X1 (czy jest potrzebna karta kodów czy nie).
 
Xsara