Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana reflektorów - Xsara I  (Przeczytany 1897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Janiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: 2x C4 1.6 HDI 5D
  • Miejscowość: Toruń
Wymiana reflektorów - Xsara I
« dnia: Lipiec 30, 2011, 14:01:36 »
Witam!

Potrzebuję wymienić reflektory przednie w Xsarze I. Nie dość że są już dość wiekowe (12 lat) i świecą naprawdę kiepsko, to na dodatek po drobnej kolizji zniszczeniu uległo wewnętrzne mocowanie w prawym reflektorze - nie można go już w żaden sposób wyregulować. O ile cała wymiana reflektorów nie stanowi dla mnie żadnego problemu, o tyle mam dylemat związany z ich zakupem:

1) czy lepiej kupić oryginalne używane (choć pewnie nie będą wiele młodsze niż moje)...

2) czy też lepszym rozwiązanie będzie zakup nowych zamienników?

Czytałem, że z zamiennikami występuje ten problem, iż mogą być kiepsko wykonane (wiadomo, Chiny) i nie będą dawały odpowiedniego zakresu oświetlenia. W wypadku kupowania oryginalnych acz używanych ryzyko pojawia się przy ich wersji. Dominują wersje wyspiarskie a tych nie sposób poprawnie użytkować. Poza tym nie do końca ufam komuś, kto zapewnia mnie, że to na pewno nie są "angliki" choć autko miało kierownicę z prawej strony... :)

Na koniec, jakie proponujecie żarówki? Nie potrzebuję "niebieskiego " światła... :)

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wymiana reflektorów - Xsara I
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:48:11 »
nie wiem jak w xsarze bo mam caly czas orginalne lampy, ale w golfie mam zamienniki wymienialem jakis czas temu i swieca bardzo dobrze, jestem zadowolony
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Wymiana reflektorów - Xsara I
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2011, 09:34:15 »
Michał - można za rozsądne pieniądze kupić nowe zamienniki nawet na H7.
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Grzegorz "Zubi_" Zubrzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 543
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: 2x ZX Xantia, Megane Kombi -były :/|Laguna IImkI 1.8 LPG|Xsara 1998r. 1,6 8V LPG|Mazda 323f BJ 1.5
  • Zainteresowania: Piłka nożna, kobiety, mój ZX i Xantia, komputery, elektronika, j.angielski
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: Wymiana reflektorów - Xsara I
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2011, 21:36:31 »
Wymieniałem.

Zamienniki świecą IMO dobrze. Żarówki jakieś tam założone były. Zamiennik i tak będzie świecił lepiej niż zaśniedziała lampa :)

Zamienniki kupiłem bodajże TYC. O Depo słyszałem, że nie są ogółem dobrze zrobione.

Pozdrawiam
---
Renault Laguna IIphI Grandtour - "emerytowóz"
Xsara 1,6 8V + LPG "Elwirowóz"
Mazda 323f BJ 1,5 16V - "teściowóz"

Offline Michał Janiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: 2x C4 1.6 HDI 5D
  • Miejscowość: Toruń
Re: Wymiana reflektorów - Xsara I
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:57:25 »
Dzięki za pomoc!


Lampy wymienione. Zamienniki, akurat DEPO. Świecą bardzo dobrze. Nowe żarówki z pewnością również temu pomogły. Pozostałem przy H4. Z przejściem na H7 wiązałoby się zbyt wiele kombinacji.

Jedyny problem zaistniał z silniczkami sterowania - jeden był już do wymiany a poza tym ich instalacja jest dość kłopotliwa. Zwłaszcza, gdy robi się to samemu. Koniec końców jest dobrze - noc nie musi być już straszna... :)