Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana płynów eksploatacyjnych  (Przeczytany 1496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian Braciszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Sulechów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V, LPG
  • Miejscowość: Sulechów
Wymiana płynów eksploatacyjnych
« dnia: Sierpień 07, 2011, 23:04:42 »
Na początek chciałbym wszystkich Was powitać i cieszę się, że istnieje taki klub jak Klub Cytrynki.
Za kilka dni minie miesiąc odkąd jestem posiadaczem Xsary Picasso z silnikiem benzynowym 1.8 z 2002 roku. Chciałbym zapytać skąd czerpią koledzy informacje odnośnie częstotliwości wymiany płynów eksploatacyjnych, świec, rozrządu itd.. Kupując auto nie dostałem żadnych książek, jedynie z internetu ściągnąłem sobie Instrukcję Obsługi XP, w której i tak nie ma nic na temat interwałów pomiędzy przeglądami.
Dotychczas wymieniłem olej w skrzyni biegów, a jutro kupię świece. Rozrząd ponoć był wymieniany 1 kkm temu z tego co widzę na nalepce więc dam sobie spokój ale wiedza ponoć uskrzydla dlatego muszę wiedzieć co i kiedy.
Z jakich zatem źródeł można coś się dowiedzieć na temat serwisowania tego auta?

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Wymiana płynów eksploatacyjnych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 07:57:22 »
Cytuj

Grzegorz Wojciech napisał:
Na początek chciałbym wszystkich Was powitać i cieszę się, że istnieje taki klub jak Klub Cytrynki.
Za kilka dni minie miesiąc odkąd jestem posiadaczem Xsary Picasso z silnikiem benzynowym 1.8 z 2002 roku. Chciałbym zapytać skąd czerpią koledzy informacje odnośnie częstotliwości wymiany płynów eksploatacyjnych, świec, rozrządu itd.. Kupując auto nie dostałem żadnych książek, jedynie z internetu ściągnąłem sobie Instrukcję Obsługi XP, w której i tak nie ma nic na temat interwałów pomiędzy przeglądami.
Dotychczas wymieniłem olej w skrzyni biegów, a jutro kupię świece. Rozrząd ponoć był wymieniany 1 kkm temu z tego co widzę na nalepce więc dam sobie spokój ale wiedza ponoć uskrzydla dlatego muszę wiedzieć co i kiedy.
Z jakich zatem źródeł można coś się dowiedzieć na temat serwisowania tego auta?

Oprócz Instrukcji Obsługi jest jeszcze Instrukcja Serwisowa - tam są podane informację co ile przeglądy i wymiana płynów i części, tam też są poświadczane dokonane przeglądy przez serwis.
Poszukaj w  watkach dotyczących dokumentacji (nie tylko XP) - powinieneś znaleźć link do takiej instrukcji.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Damian Braciszewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Sulechów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V, LPG
  • Miejscowość: Sulechów
Re: Wymiana płynów eksploatacyjnych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2011, 20:30:01 »
Dziękuję. za odpowiedź