Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: 1.9TD, Ciężko pali, gaśnie w czasie jazdy, nie równo pracuje.  (Przeczytany 3508 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Witam! Ostatnio zaobserowałem w moim zx-ie 1,9td ze cięzko pali.Kolega z pracy poradził mi żebym wymienił ta gumową gruszke bo mozliwe ze w niej popuszcza zaworek i paliwo cofa sie do baku i nie chce zapalic bo pompa długo pompuje paliwo.Wymienił ową gruszke i dalej to samo.Efekt jest taki ze gdy przychodze silnik jest zimny to cięzko pali ale odpali.Nastepnie gdy juz jade to jest efekt jakby tracił moc i nagle gaśnie najczesciej przy dojeżdzaniu do skrzyżowania na wciśnietym sprzegle.Efekt jest taki jakby mu brakowało mocy paliwo nie dochodziło do silnika,moze powietrze w układzie. Silnik jak jest ciepły to taklżę nie równo pracuje.Dodam że świce filtr paliwa sa powymieniane i wyzej wymieniona gruszka paliwowa. Co to może być? proszę o porady z góry dzieki i pozdrawiam!

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Ciężko pali,gaśnie w czasie jazdy,nie równo pracuje! POMOCY !!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2011, 05:09:01 »
sprawdz w okolicy filtra paliwa czy nie lapie ci powietrze. zasilikonuj zaworek od termostatu paliwa( w obudowie paliwa na dole po lewej) oraz pokrywe filtra daj na silikon. Czesto o tym pisane jest na forum, te puszki od filtra niestety puszczaja, ja w kazdym 1.9 TD predzej czy pozniej mialem z tym problem. Jak sprobujesz to to zobaczymy co dalej, najlepiej zaczynac od najprostszych
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: Ciężko pali,gaśnie w czasie jazdy,nie równo pracuje! POMOCY !!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2011, 22:52:44 »
Witam! Sprawdziłem w okolicach filtra paliwa,uszczelniłęm wszystko i dalej to samo.Samochód po odpaleniu jedzie i po jakims czasie pod pedałęm gazu zaczyna szarpać i nagle gaśnie.Efekt jakby łapał powietrze albo paliwo dochodziło do pompy wtryskowej pod zbyt niskim ciśnieniem.Dodam że często w baku miałem niski stan paliwa i tu moje pytanie, ,,czy moze to być skutkiem tego szarpania i gaśniecia.Czy pompa mogła sie zatrzeć i teraz ze zbyt niskim ciśnieniem podaje paliwo, co skutkuje szarpaniem i gaśnięciem. Na alleegro nie ma zbyt dużego wyboru pomp paliwowych do 1.9TD.Proszę o porady co może być jescze nie tak. CZy jest jakaś możliwość sprawdzenia cisnienia pod jakim wychodzi paliwo z pompy paliwowej i czy sitko w pompie można jakoś wyczyścić?? z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: Ciężko pali,gaśnie w czasie jazdy,nie równo pracuje! POMOCY !!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2011, 23:13:04 »
Kolejne pytanie z mojej strony! Czy jest jakaś metoda podłączenia pompy wtryskowej bezpośrednio do bańki z paliwem,Chodzi o odłączenie zbiornika paliwa wraz z przewodami do miejsca podłączenia z pompą wtryskową.W ten sposób wyeliminuje pompe paliwową i jezeli auto bedzie normalnie jechało to oznacza ze to pompa w baku padła.Jeśli jest jakiś sposób podłączenia bańki do pompy wtryskowej to proszę o dokładną instrukcje jak to podłączyć i czy pompa wtryskowa pociągnie prosto z bańki?

Offline Krzysiek Palki

  • Specjalista
  • ******
  • Wiadomości: 2 892
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xantia 1.9TurboD, Peugeot 309GTDturbo.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Ciężko pali,gaśnie w czasie jazdy,nie równo pracuje!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2011, 23:22:46 »
Cytuj

Karol Kuczyński napisał:
Dodam że często w baku miałem niski stan paliwa


Wyczyść sitko w baku. I nie jeździj na rezerwie - zatrzesz pompę.

Cytuj
Na alleegro nie ma zbyt dużego wyboru pomp paliwowych do 1.9TD


1,9TD nie posiada pompy paliwowej - ma tylko wtryskową.

Cytuj
czy sitko w pompie można jakoś wyczyścić??


Nie ma tam sitka. Jest sitko w baku i filtr paliwa przed pompą.

Masz powietrze w układzie - obadaj wsio od smoka aż po pompę. Możliwości zapowietrzania jest jak liści na drzewie - smok, przewód, gruszka, korpus filtra (w nim samym jest 7 miejsc mogących "puszczać"), i w końcu sama pompa wtryskowa.
Krzysiek

Xantia 1.9TurboD, 1996r.


Peugeot 309GTDturbo, 1991r.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: Ciężko pali,gaśnie w czasie jazdy,nie równo pracuje!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2011, 21:55:55 »
Witam!! Dzięki wszystkim za pomoc :) Po wielogodzinnym ślęczeniu przy moim zx-ie wpadłem na elektrozawór na pompie wtryskowej.Okazało sie ze zawór sie zawiesza i nie dawkuje odpowiednio paliwa i stąd szarpanie tracenie mocy oraz gaśnięcie mojej cytryny:)Panie Krzyśku,sitko w baku także sprawdzałęm i o dziwo okazało sie czyste ;) A jeśli chodzi o zasilikonowanie filtra paliwa takze to zrobiłem ale w moim przypadku to nie pomogło :) Padło na elektrozawór :) Dzieki wszytskim za pomoc.Pozdrawiam