Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszkodzonie pilota w kluczyku  (Przeczytany 3605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Danek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Uszkodzonie pilota w kluczyku
« dnia: Marzec 30, 2011, 19:02:19 »
Witam,

Dziś przydarzyła mi się taka oto historia: zamknąłem pod domem pilotem autko, schowałem kluczyk do kieszeni. Po godzinie miałem wyjazd, biorę kluczyk do ręki i okazuje się, że "gdzieś" zniknął przycisk zamykania (prawdopodobnie przy wkładaniu kluczyka do kieszeni wypadł z kluczyka). Odnalazłem przycisk, ale problem jest taki, iż razem z nim wypadł mechanizm (nie cały, gdyż dolna połowa została w kluczyku) powodujący "pyknięcie" po naciśnięciu przycisku. Czy da się to naprawić? Czy też możliwość zamykania pilotem została bezpowrotnie utracona (dodam, iż przycisk otwierania działa bez zarzutu). Na allegro znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/microswitch-przycisk-do-pilota-6-x-3-7-x-2-5-mm-i1534768715.html

czy miał ktoś już podobny problem i jak sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
Mateusz

Offline Paweł Popiół

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Wolsztyn, Nowe Tłoki
  • Posiadany samochód: C5 2,0Hdi Exclusive 2009r., Xantia break 2,0HDI 99, 157tys.km było... jest: 250 000km:))
  • Zainteresowania: stolarstwo, budownictwo, instalacje solarne, fotowoltaika
  • Miejscowość: Wolsztyn, Nowe Tłoki
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2011, 19:31:57 »
Te mikro styki niestety nie są wieczne. Miałem problem z moim kluczykiem w styczniu (zdaje się że w Xantii są takie same jak w Xarze) przestał mi zamykać, oddałem kluczyk do "fachowca". Wstawił mikrostyk i miało być ok, ale kluczyk wg procedury nie mógł się zsynchronizować z autem, polecił mi znajomego który zrobi to komputerem, ale też nie dał rady :((.  Też muszę znaleść jakieś rozwiązanie, a nie wchodzi w grę rozwiązanie typu dodatkowy pilot. Lubię jak wszystko działa tak jak w oryginale. Może w przyszłym tyg. coś z tym zrobię wtedy dam znać o postępach.
:)

Offline Mirek Sulewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V, 2000r.
  • Miejscowość: Bytom
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 21:02:24 »
W moim przypadku nie wypadł. Uszkodzenie było inne, puścił lut   microstyka z jednej strony; również zamykający. Pojechałem do warsztatu naprawy sprzętu agd. Przelutował i jest OK (za drugim razem). Za usługę zapłaciłem chyba 10 zł. Jakieś delikatne te piloty od XP. Domyślam się, że teraz zamykasz z kluczyka, a otwierasz pilotem. Możesz jeszcze awaryjnie do czasu naprawy zwierać styki zamknięcia końcówkami spinacza.
Ten z aukcji tani i chyba odpowiedni, ale czekasz i możliwe, że będziesz musiał z nim udać się do zakładu do wlutowania. Myślę, że udając się bezpośrednio do elektronika, załatwisz problem w krótszym czasie.
Pozdrawiam

Offline Mateusz Danek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2011, 12:27:08 »
Witam,

Byłem w sklepie u elektronika w moim mieście i powiedział mi, iż generalnie takich "microswitch'ów" nie posiada, ale jak zakupie, to mam przyjść. I tak też zrobiłem:

1. Microswitch - 1,23 zł + koszt przesyłki 6 zł. (kupiłem 3 szt. na Allegro na wszelki wypadek)
2. Robocizna u elektronika - 2 zł:)

Kluczyk działa jak trzeba:)

Pozdrawiam

Offline Tadeusz Brzozowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: 23-400 Biłgoraj
  • Posiadany samochód: Picasso 2.0 HDI, 2002r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: 23-400 Biłgoraj
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:56:05 »
Proszę o pomoc.
Po około dwóch do trzech tygodni prawidłowego działania pilota rozładowuje się bateria (już trzecia).

Gachu

  • Gość
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2011, 19:01:14 »
Cytuj

Tadeusz Brzozowski napisał:
Proszę o pomoc.
Po około dwóch do trzech tygodni prawidłowego działania pilota rozładowuje się bateria (już trzecia).
szukaj na forum jest odpowiedź

Offline marcin kwiecień

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: xp navi 2.0 hdi `03
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2011, 10:29:28 »
a nie orientuje się ktoś jaki jest koszt nowego pilota w autoryzowanym serwisie? ewentualnie u zaprzyjaźnionego elektronika samochodowego? motyla noga, dostałem do mojego xp 2 kluczyki, niestety bez pilota :/
...prying open my third eye

Offline Grzegorz Paprok

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:54:16 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
Cytuj

Tadeusz Brzozowski napisał:
Proszę o pomoc.
Po około dwóch do trzech tygodni prawidłowego działania pilota rozładowuje się bateria (już trzecia).
szukaj na forum jest odpowiedź


Na forum jest odpowiedni wątek ale nie ma w nim odpowiedzi :) (temat "Padający kluczyk")

Offline stanisław minc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 54
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C 4
  • Miejscowość: Łódź
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 18, 2011, 12:07:03 »
nowy? słyszłem ze ok. 500 zł., ale czy napewno?
s.m. :-)

Offline Leszek Złotkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xara Picasso
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2011, 09:11:16 »
Witam :)
mam podobny problem z kluczykiem - wypadł mi przycisk i mikro styk. Zacząłem się bawić w lutowanie i uzyskałem tyle, że chyba przegrzałem elektronikę w pilocie, bo padło zdalne otwieranie i zamykanie. Działa nadal centralny zamek - tyle mojego :)
Zastanawiam się teraz czy warto płacić w ASO za jego reanimację, czy pozostać tak jak jest :(

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2011, 11:24:32 »
Cytuj

Leszek Złotkowski napisał:
Witam :)
mam podobny problem z kluczykiem - wypadł mi przycisk i mikro styk. Zacząłem się bawić w lutowanie i uzyskałem tyle, że chyba przegrzałem elektronikę w pilocie, bo padło zdalne otwieranie i zamykanie. Działa nadal centralny zamek - tyle mojego :)
Zastanawiam się teraz czy warto płacić w ASO za jego reanimację, czy pozostać tak jak jest :(

Jak się zastanowisz to daj znać. :D
A tak poważnie to musisz przekalkulować czy 500 zł warte jest wygody zamykania i otwierania auta z pilota.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Filip Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: kalisz
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO 2.0HDI 2001
  • Miejscowość: kalisz
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:21:55 »
a ja mam takie pytanko o kluczyk . czy da się przełożyć grot z ryginalnego klucza do takiego zamiennika z allegro ??

Offline Edward Głowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V '00 - bye, bye; Toyota Prius '04
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2011, 12:32:59 »
Cytuj

Filip Nowak napisał:
a ja mam takie pytanko o kluczyk . czy da się przełożyć grot z ryginalnego klucza do takiego zamiennika z allegro ??


Przy odrobinie chęci da się. Grot wychodzi bezproblemowo a potem to zależy jaki model z allegro wybierzesz. Będzie trzeba troszkę podszlifować bądź (i) wywiercić dziurkę do blokowania grota w pilocie.

Za to absolutnie odradzam surówki z allegro (takie po 10zł) - to jedno wielkie badziewie. Nie dosyć, że nie trzymają wymiarów to po dorobieniu wyglądają i działają gorzej od 10cio letniego oryginału.

  • Gość
Re: Uszkodzonie pilota w kluczyku
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2011, 19:55:42 »
Czy mógłby mi ktoś podać "symbol.numer " Microswitch" jest na Allegro kilkanaście rodzai,  też mam problem z pilotem.