Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??  (Przeczytany 3596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
[MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??
« dnia: Listopad 03, 2011, 19:03:13 »
Witam
Wyskakuje mi taki błąd co skutkuje przejściem w tryb awaryjny i jazdą z ograniczoną mocą oraz obrotami do 3 tyś. W kompie da się zauważyć różnice ciśnienia paliwa na szynie common rail zadanego a mierzonego. Mianowicie powyżej 1500obrotów ciśnienia są mniej więcej równe i rosną wraz z obrotami, ale gdy obroty spadają to ciśnienie zadane spada a mierzone o dziwo rośnie nawet do ok 1000barów przy obrotach 800/min gdzie zadane jest ok 400barów. I w tym momencie pojawia się tryb serwisowy. Można błąd ominąć i od razu po odpaleniu depnąć na gaz i utrzymywać wyższe obroty wtedy błąd również wyskoczy ale nie wchodzi w tryb serwisowy. Ktoś spotkał się już z podobnym problemem? Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Rafał

Offline Slawomir Kamela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Stalowa Wola
  • Posiadany samochód: C 5 1.6 HDI 2006
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Re: [MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2011, 20:22:42 »
Witam.Mialem takie objawy,wymienilem filtr paliwa i wszystko ok.Moze to Ci cos pomoze.Zalozylem filtr mann za 9dych.Pozdrawiam.

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2011, 12:26:24 »
Witam , tu masz opis tego błędu , może to pomoże.

Pozdrawiam

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2011, 13:42:21 »
Dzisiaj auto jeszcze gorzej się zachowuje, ciśnienie wzrasta momentami tak wysoko >1700barów, że komputer wyłącza silnik. Właśnie wymieniłem filtr paliwa i powietrza, bez zmian. Paliwo chyba odpada ponieważ problem zaczął się jak miałem pół baku a zawsze tankuje do pełna i przez pierwsze pół nic się nie działo. Chociaż z ciekawości doleje do pełna i zobaczę. Szukam dalej.
Dzięki
Pozdrawiam

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKII 1,6 HDI] błąd p0088 ??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 18:42:03 »
Paliwo dolane - brak poprawy a nawet jest gorzej. Dzisiaj ciśnienie już skakało często >1700barów i auto gasło co chwilę, więc niestety laweta i do mechanika :/. Za to muszę przyznać ze PZU się spisało - przyjechała laweta i auto zabrała gdzie wskazałem - transport do warsztatu - 120km;) niby mam w umowie maks. 150km oraz dostałem auto zastępcze na 7 dni- nową astre, byłem pod wrażeniem. Czyż byśmy byli coraz bliżej zachodu pod tym względem;).