Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podświetlenie radia  (Przeczytany 2442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eugeniusz Goik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
  • Miejscowość: Chorzów
Podświetlenie radia
« dnia: Październik 23, 2011, 08:19:38 »
Witam. Pikusia posiadam już od kilku miesięcy i powolutku usuwam wszystkie mankamenty które miał w momencie zakupu.Wymieniłem już żarówki podświetlenia panelu środkowego,opuszczania szyb a teraz zauważyłem,że panel radia (przyciski) jest czarny jak tylna strona afroamerykanina.Radiem steruję przy kierownicy więc zbytnio mi to nie przeszkadza ale chyba coś powinno w radiu być podświetlone.Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie proszę o radę.
PS
Właśnie zorientowałem się,że to nie ten dział ale podpaliłem się tematem o radiu więc może tym razem w drodze wyjątku...:-)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2011, 11:14:32 »
Cytuj

Eugeniusz Goik napisał:
Witam. Pikusia posiadam już od kilku miesięcy i powolutku usuwam wszystkie mankamenty które miał w momencie zakupu.Wymieniłem już żarówki podświetlenia panelu środkowego,opuszczania szyb a teraz zauważyłem,że panel radia (przyciski) jest czarny jak tylna strona afroamerykanina.Radiem steruję przy kierownicy więc zbytnio mi to nie przeszkadza ale chyba coś powinno w radiu być podświetlone.Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie proszę o radę.
PS
Właśnie zorientowałem się,że to nie ten dział ale podpaliłem się tematem o radiu więc może tym razem w drodze wyjątku...:-)

Może naiwne pytanie ale czy włączasz ręcznie światła czy jeździsz na "szwedzkich".
Przy szwedzkich nie podświetla się radio.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Eugeniusz Goik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2011, 19:29:19 »
Czasami rozwiązania okazują się być dziecinnie proste.Faktycznie samochód kupiłem z Danii i nie muszę się kłopotać pamietaniem o zapaleniu świateł.Konsekwencją jest jednak brak oswietlenia radia-serdeczne dzięki za trafną diagnozę.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2011, 08:53:25 »
A próbowałeś włączyć światła drogowe ? Bo jeśli nie przekręcisz włącznika świateł te światła też się nie włączą.
Darek

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2011, 20:56:11 »
Niezupelnie, jesli jest czujnik zmierzchu to po wlaczeniu sie trybu nocnego jest normalne podswietlenie radia (i paru innych przyciskow). Nie trzeba przekrecac nanetki ani dezaktywowac swiatel dziennych (szwedzkich). Przy braku czujnika (lub gdy jest nieaktywny) trzeba przekrecic manetke w pozycje swiatel mijania.

A skoro juz o podswietleniu - zwrociliscie uwage ze przyciski tylnych szyb w drzwiach swieca sie juz w pierwszym polozeniu kluczyka, nawet bez zaplonu? Czyli praktycznie zawsze, zupelnie rozlacznie od inteligencji auta. O zintegrowaniu ich z funkcja blokady mozliwosci otworzenia szyb mozna tylko pomazyc. Ot taki ergonomiczny babolek.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Eugeniusz Goik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2011, 07:38:17 »
Faktem jest,że za pierwszym razem gdy w nocy chciałem włączyć długie światła zastanawiałem się dlaczego przełącznik nie chce pozostać w pozycji "długie".Po kilku kombinacjach zajarzyłem o co chodzi ale nie zwróciłem uwagi na to,że radio również mi się podświetliło.Cóż człowiek uczy się całe życie a w "Pikusiu" jest tyle atrakcji ,że zastanawiam się czym jeszcze mnie zaskoczy;)
Jeszcze raz dzięki :)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2011, 08:42:40 »
Jacek ja mam czujnik ale widocznie nie działa bo nim przeprogramowałem sobie światła aby zapalały się po załączeniu silnika to światła w trybie nocnym się nie zapalały. A jak widzisz Eugeniusz potwierdza moje słowa.
Darek

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2011, 10:14:14 »
z glowy nie pamietam (takie rzeczy robi sie raz), ale wlaczenie badz wylaczenie dzialania czujnika to sie akurat robi samemu, przyciskiem na lewej manetce (doczytac w instrukcji). A jesli czujnik nie dziala to z zalozenia powinno sie wieczorem przestawic swiatla w pozycje wlaczone, wlasnie w celu wlaczenia podswietlenia przyciskow, zmiany sily podswietlenia wyswietlacza, i mozliwosci uzywania swiatel drogowych.
Byly tez przypadki ze mimo obecnosci fizycznej czujnika, nie byl on obslugiwany przez komputer, w tym przypadku nie wystepowal on na liscie wyposazenia przy sprawdzaniu VIN, i niestety nie dalo sie go aktywowac.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2011, 11:11:44 »
Wiem o tym przycisku w lewej manetce ale jak pisałem nic nie działało może ktoś coś tam majstrował ale teraz i tak mi to nie potrzebne bo światła zapalają się zaraz po uruchomieniu silnika tylko żeby w przyszłości jak zmienie auto to taka funkcja była bo pewnie będę musiał znowu pamiętać o włączeniu świateł
Darek

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2011, 18:23:38 »
juz bylo napisane - sprawdz po nr VIN czy na liscie wyposazenia w swoim aucie masz taki czujnik (i czujnik wycieraczek), bo to ze jest fizycznie niestety nie oznacza ze jest obslugiwany przez komputer. Zakladam ze z tym przyciskiem zrobiles wg instrukcji, bo to przy jakichs konkretnych warunkach trzeba przelaczac.
Generalnie swiatla dzienne (szwedzkie) nie maja zastapic wlaczenia swiatel mijania i maja ciut inna funkcjonalnosc. Stad albo trzeba wieczorem recznie wlaczyc mijania, albo -jesli auto posiada - skorzystac z dobrodziejstw automatyki.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Podświetlenie radia
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2011, 19:34:51 »
Co masz na myśli "nie mają włączać światła mijania" przecież one się włączają po uruchomieniu silnika i świecą tak samo. Poniżej wycią z VIN:

Elektryka
ALTERNATOR ALTERNATOR KLASA 15
AKUMULATOR AKUMULATOR L2 400
ROZRUSZNIK ROZRUSZNIK KLASA 5
OŚWIETLENIE SPECJALNE WŁĄCZANIE AUTOMATYCZNE ŚWIATEŁ
FUNKCJA DODATKOWA LUSTERKA WSTECZNEGO ZEW. LUSTERKO ZEWN SKŁADANE ELEKTR
MULTIPLEKSAŻ MONTAŻ ZMULTIPLEKS. CAN VAN
REFLEKTOR PRZECIWMGIELNY REFLEKTORY PRZECIWMGIELNE
Jak wiesz jakdziała ten przyciski to mi to opisz bo w instrukcji nie znalałem. Dzięki z góry


27.10.2011r No Jacku sam doszedłem czy włącznik automatyczny świateł działa i to poprawnie a dla twojej informacji bo pewnie nie wiesz skoro mi nie odpisałeś to należy przekręcić kluczyk przytrzymać przycisk w manetce może z 5 sekund i pokaże się komunikat o aktywności czujnika.
Darek