Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III] Padło RT4 - prośba o pomoc  (Przeczytany 3248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
[MK III] Padło RT4 - prośba o pomoc
« dnia: Grudzień 09, 2011, 10:51:54 »
Witam,

Ostatnio padło mi radyjko RT4 - na wyświetlaczu cały czas widoczny był komunikat "Please insert upgrade CD". Udałem się więc do zaprzyjaźnionego elektronika, aby ożywił radyjko. Po wgraniu na nowo softa radio zadziałało, lecz cały czas się zawiesza, zacina i działa z opóźnieniem (np. czujniki parkowania).
Nie wyświetlają się też komunikaty od nawigacji na wyświetlaczu pomiędzy zegarami. Wyczytałem w internecie, że za konfigurację tych ustawień odpowiada plik "User.dat". Serwis Citroen w moim mieście również rozkłada ręce.
Czy ktoś z Was potrafiłby mi pomóc i ożywić na dobre moje radyjko?
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i uwagi.

Pozdrawiam

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK III] Padło RT4 - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2011, 14:38:46 »
Jesteś pewien, że to RT4 ?
W celu identyfikacji możesz posłużyć się ta stronką: STRONKA pochodzącą od  peugeotowskiej braci.
Na tym własnie forum LINK jest duża szansa, ze znajdziesz pomoc w temacie navi w autach PSA.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Piotr Adamczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2005 Exclusive
  • Miejscowość: Wieluń
Re: [MK III] Padło RT4 - prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 13:06:52 »
Kolega powyżej podał bardzo dobre linki. Ja w ten sposób uaktualniłem moje RT3 do polskiego menu. Trzeba przy tym pamiętać, że podczas aktualizacji nie wolno niczego dotykać. Żadnego otwierania drzwi, szyb, czy też innych ... Również samochód ma był uruchomiony, ponieważ w jeżeli się nie dostosujemy do powyższych źle się wgra sof. Ja, że przestrzegałem wszystkie warunki byłem pewien, iż wszystko jest ok. Jednak i tak były jakieś błędy i wyskakiwał mi komunikat podobny do twojego. Dopiero za drugim razem wgranie softa się powiodło.
Moim zdaniem jeżeli poczytasz informacje z linków powinieneś sam sobie poradzić z radiem. :)