Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać  (Przeczytany 1933 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Dzisiaj kodowałem kluczyk tzw. serwisowy (bez pilota), kodowanie go przebiegło poprawnie bo kluczyk działa, ale niestety dwa kluczyki z pilotem, które posiadałem i wcześniej działały teraz już nie działają. Po przekręceniu stacyjki wyświetla błąd immobilaisera oraz pilot nie zamyka i nie otwiera auta. Co za maniana się zrobiła? Jak ożywić działające dotychczas piloty?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Mikołaj Kostusiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 218
  • Skąd: Kusowo
  • Posiadany samochód: citroen c5 xsara picasso
  • Miejscowość: Kusowo
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2011, 09:36:03 »
Musisz zaprogramować wszystkie trzy.Kodowanie nowego dezaktywuje już wczytane :-)

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 09:43:55 »
Jak to teraz zrobić? Przyznam szczerze, że mam już pełne gacie!!! Boję się, że zaraz zostanę bez żadnego klucza. Po za tym słyszałem, że raz zaprogramowany klucz nie da się ponownie zaprogramować. Co teraz?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2011, 13:17:20 »
A czemu miałby nie dać się zaprogramować? A jak padnie bateria w pilocie? To nie można by go później zaprogramować? Jak dla mnie trochę nielogiczne i mam nadzieję że producent przewidział taką możliwość.
Pozdrawiam.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 13:43:13 »
Dla mnie temat nie aktualny!!! Problem rozwiązałem i wszystkie klucze działają jak należy.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Piotr Adamczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Wieluń
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2005 Exclusive
  • Miejscowość: Wieluń
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2011, 18:26:50 »
Kolego Marku zatem podziel się z innymi forumowiczami jak sobie z tym problemem poradziłeś. Może komuś się to przyda :)

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkII 2005] po kodowaniu nowego klucza pozostałe dwa przestały działać
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2011, 18:38:43 »
Więc sprawa wygląda następująco. Pamiętajmy, że jeżeli mamy nowy klucz, który chcemy dodać do BSI to w opcji "UCZENIE" wpisujemy liczbę kluczy, które już posiadamy i są działające plus ten nowy. W moim przypadku było to 2+1=3. Zatem powinien wpisać trzy klucze. Popełniłem błąd i wpisałem 1 jako rozumując, że chce zaprogramować 1 nowy klucz. To jednak był błąd. Uczenie polega na użyciu wszystkich posiadanych kluczy. Podczas tego zabiegu wkładany jest każdy klucz do stacyjki i przekręcany na zapłon. To by było na tyle.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.