Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu  (Przeczytany 1203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Kaźmierczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia kiedyś... dziś ZX Kombi
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« dnia: Listopad 22, 2011, 22:49:25 »
Witam! Mam ZX-a 1.4i na wielowtrysku. Od kilku tygodni pojawiła się dziwna usterka. Mianowicie zaraz po odpaleniu ruszam 1-ką - pociągnie przez chwilę i muli, przerzucam na 2-kę pociągnie przez chwilę i muli. Wtedy muszę przytrzymać go na lekkim gazie, prawie zatrzyma się...szarpnie i już po problemie. Można jechać milion kilometrów i nic... aż do zgaszenia. Zapalam ponownie - od nowa Polska Ludowa. Wymiana przewodów WN, MAP-sensora, czyszczenie baku, sprawdzenie (wzrokowe) pompy paliwa, przeczyszczenie wszystkich styków elektrycznych nic nie daje. Nadmieniam, że 2 lata temu wymieniłem pompę paliwa i od tego czasu miałem dziwny objaw: przy niskim poziomie paliwa (poniżej 1/4 baku), przy ostrych skrętach w prawo lub jeździe po łuku w prawo z dużą prędkością podobnie zamulał przez chwilę aż samochód się nie "wyprostował" i wszystko wracało do normy. Obecnie dzieje się tak bardzo żadko a główna usterka występuje 9/10 odpaleń, niezależnie od stanu napełnienia zbiornika.
Wybit

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2011, 08:35:11 »
Podpisuje się bo mam podobnie. ZX 1.1. Przy ruszaniu najczęściej na zimnym silniku, 1ka - ciągnie do 2-2.5tys obrotów i coś go muli dopiero przy 3tys ciągnie znowu. Na 2ce i innych biegach już tego nie czuć. Wymieniłem filtr paliwa i wydawało się ze pomoglo ale jednak nie. Na gazie nie ma tego problemu, ciągnie równomiernie.

Offline Mirosław Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Borne Sulinowo
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex 1,4 i
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Re: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:53:46 »
Według mnie (u mnie tak było) na zimnym silniku (czyli na ssaniu) nie dopalał ilości dostarczanego paliwa. Problem rozwiązałem wyczyszczeniem i ustawieniem szczelin między elektrodami świec zapłonowych. Być może Wam pomoże. Pozdrawiam.

  • Gość
Re: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2011, 13:45:42 »
Albo dostaje za dużo paliwa i go nie spalania (najprawdopodobniej zalewa go) albo za mało paliwa (mniej prawdopodobne). Aby zobaczyć który z tych wariantów to trzeba zobaczyć co pokazuje sonda lambda w momencie kiedy to się dzieje. Innych opcji nie ma.

Offline Krzysztof Trepka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Cytryna ZX 1.1 miami, C4
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:39:26 »
Wydaje mi sie że ta opcja z zalewaniem jest najbardziej prawdopodobna (zimny silnik + ssanie). Wymiana  świec nie pomaga, niedawno wymieniłem na jednoelektrodowe (podobno lepsze do gazu). Może to już taka uroda tego małego silnika z przebiegiem 250tys km ;)

  • Gość
Re: ZX 1.4i (1997) muli po każdym odpaleniu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:32:27 »
Mam prawie 250 tys i chodzi jak zegarek.... pamiętaj, że podstawą do budowy tej seri silników była licencja od toyoty (podobno z modelu starlet) teoretycznie 400 tyś problemem być nie powinno.