Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: czyszczenie odtwarzacza cd  (Przeczytany 2294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Debowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 217
  • Skąd: Konin
  • Posiadany samochód: dacia duster
  • Zainteresowania: muzyka rockowa
  • Miejscowość: Konin
czyszczenie odtwarzacza cd
« dnia: Listopad 20, 2011, 20:55:15 »
poradzcie jak wyczyścić laser w firmowym radyjku bez jego demontowania? coś mi ostastnio odmawia toto posłuszeństwa a nie wiem czy płyta czyszcząca z pedzelkami to takie dobre rozwiązanie

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: czyszczenie odtwarzacza cd
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 09:36:18 »
Powiem tak że jeżeli szwankuje ci laser to a używałeś radia systematycznie to raczej niewiele ci da jego czyszczenie przy pomocy płyty z pędzelkami.
I raczej ogólnie niewiele da czyszczenie , nie czyściłem jeszcze lasera w moim radyjku ale próbowałem takiego zabiegu w wierzy jak mi odmówiła posłuszeństwa i na nic się to zdało :-(

Offline Marcin Grzesiuk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 16v + lpg
Re: czyszczenie odtwarzacza cd
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2011, 10:52:45 »
Ja czyscilem plyta do czyszczenia CD-rom (koszt ok 20 zł w media) sprawdzilo sie na jakies 4 mies pozniej coraz czesciej trzeba bylo czyscic i czesciej az w koncu wytarły sie gabki na płycie wiec rozebralem radyjko i zeby wyczyscic recznie ale niestety laser sie "wypalil" oddalem radyjko do znajomego elektryka i dowiedzialem sie ze wiazka swiatła wysyłanego przez laserek jest zbyt słaba do odczytu. Wiec czekala mnie albo wymiana lasera albo wymina radyjka albo kupono transmitera. Poki co to mam transmiter  i nei narzekam na niego. Jak chcesz to kombinuj z płyta ale to da efekt chwilowy.

  • Gość
Re: czyszczenie odtwarzacza cd
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2011, 11:49:26 »
Wymiana całego "Mechanizmu" z laserkiem to koszt około 50 do 100 zł, ( zalezy od warsztatu).

Offline Paweł Gołębiowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Jedlina-Zdrój
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2000'
  • Miejscowość: Jedlina-Zdrój
Re: czyszczenie odtwarzacza cd
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2011, 18:52:33 »
Demontaż to 2 śruby i wypięcie kostek. Po odkręceniu górnej osłony jest dostęp za pomocą wacika. U mnie pomogło i CD działa jak nowe więc może warto. Czas całej operacji to ok. 10minut:-)
Xsara Picasso 1.8 16V LPG STAG 300

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: czyszczenie odtwarzacza cd
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2011, 21:58:26 »
Zobacz czy przy laserze nie ma małego potencjometru lub trymerka. W niektórych modelach jest on obok lasera wystarczy podkręcić trochę moc lasera czasami pomaga, oczywiście po uprzednim wyczyszczeniu.