Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd P0238 i P1351  (Przeczytany 2403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jan Bielawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Jastrowie
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6.HDI 2004r
  • Miejscowość: Jastrowie
Błąd P0238 i P1351
« dnia: Listopad 23, 2011, 11:13:09 »
Witam. Mój "Pikuś " nie lubi gór. W czasie pobytu w górach pokazał dziwne zachowanie. Przy pokonywaniu długiego podjazdu tracił moc i ciężko było podjechac pod górę , na dodatek załączył wentylator chłodnicy tak jak by się przegrzał ale wcale nie był tak zagrzany. Po tym incydencie wszystko było OK aż do powrotu do domu.Ponownie przy pokonywaniu długiego wzniesienia zaczął tracic moc i po chwili zaświeciła się lampka diagnostyczna silnika.Po odpuszczeniu gazu wszystko wróciło do normy poza świecącą lampką.Z tak zapaloną lampką pokonałem ponad 400 km męcząc go na różne sposoby łącznie z autostradą, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika porównując do pracy z przed tych incydentów. Drugi błąd wyskakuje mi po każdym uruchomieniu silnika ale nie zaświeca lampki samo diagnozy. Silnik po uruchomieniu pracuje równo i nie ma żadnych kłopotów z uruchomieniem przy tp -5, bo tylko taką miał okazje zaliczyc .Proszę o podpowiedź lub radę odnośnie tego zachowania.  
Pozdrawiam Jan

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Błąd P0238 i P1351
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2011, 13:12:49 »
Według tabelki jaką posiadam to kod P0238 to "Czujnik A wspomagania turbosprężarki - wysoki sygnał wejściowy". Taka informacja jest wpisana ale co to znaczy nie wiem.
Darek

jacekczewa1

  • Gość
Re: Błąd P0238 i P1351
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2011, 15:31:47 »
1351 - awaria świecy żarowej lub przekaznika świec - najczęsciej jedna to świeca żarowa :) dodam że wymiana w naszych pikusiach w silniku 1,6 hdi to przeklenstwo :) temu konstruktorowi kazałbym wymienić taką świece ( świece są od strony ściany grodziowej) - wymieniałem  u siebie osobiście posiłkując się mała kamerą i monitorem oraz specjalnie skonstruowanym kluczem do świec - czas wymiany to ok 3 godz.... koszmar :)