Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki auto alarm  (Przeczytany 1318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Jaki auto alarm
« dnia: Listopad 21, 2011, 00:00:39 »
Na pewno już było takie pytanie ale nie umiem jakoś znaleźć
Muszę zmienić alarm na allegro jest pełno i na pewno coś wybiorę moje pytanie jest jednak czy musi to być alarm do szyny CAN czy może być standardowy? Niestety nie wiem jaki ma teraz ale odmówił posłuszeństwa a jak się dowiadywałem to naprawa kosztowała by więcej niż założenie nowego.

Offline Edward Głowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16V '00 - bye, bye; Toyota Prius '04
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: Jaki auto alarm
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 09:20:57 »
Alarm wcale nie musi być na can. Wystarczy sprytny elektryk, najzwyklejszy alarm i wszystko będzie śmigać bez problemu.
Sprawdzone z autopsji.

  • Gość
Re: Jaki auto alarm
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2011, 11:47:21 »
No tak, ale w takim wypadku bedziesz miał dodatkowego pilota.
Jak podepniesz alarm z szyną, to sterowanie będzie pilotem w kluczyku.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Jaki auto alarm
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2011, 11:55:17 »
nie musi byc z szyna can ( z resztą pikuś nie ma własciwie takiego multipleksazu z prawdziwego zdarzenia jak np C4 ) ale można zainstalować alarm sterowany centralnym zamkiem wbudowanym w samochodzie ( sterowanie odbywa sie od strony zasilania siłowników w drzwiach) jest niedrogi i łatwy w montażu



dodano :  

można taki alarm
http://allegro.onet.pl/alarm-pod-orginalny-zamek-z-pilota-bezpilotowy-i1926747060.html

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: Jaki auto alarm
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2011, 21:19:00 »
Nie powiedziałem jeszcze że poprzedni właściciel strasznie bał się o swoje auto i zrezygnował z fabrycznego auto alarmu ( z pilotem w kluczyku) i zamontował oddzielny z dodatkowym pilotem który właśnie wyzionął ducha ( to znaczy zamyka i otwiera centralny zamek ale syrenka wyje cały czas co jest dziwne tylko syrenka kierunki nie alarmują )
Dla tego teraz chcę kupić alarm z pilotem w kluczyku ( scyzoryk) i w taki sposób pozbędę się dodatkowego plastikowego pilota.

A może wiecie ile kosztuje samo założenie alarmu bo cena nawet fajnego alarmu na allegro to koszt koło 150zł i jak bym miał jakiś garaż to sam bym się za to wziął bo przecież część instalacji można wykorzystać ze starej centralki.