Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana radia na niefirmowe  (Przeczytany 1295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzysztof garncarz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: gliwice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 16v
  • Miejscowość: gliwice
Wymiana radia na niefirmowe
« dnia: Grudzień 07, 2011, 11:54:44 »
Witam wszystkich serdecznie.
Mam następujący problem z wymianą radia. Czytałem, iż nastręcza to pewne problemy ale odpowiednie podłączenie nowego radia powinno spowodować ich uniknięcie. Chodzi mianowicie o wypięcie z kostki ISO idącej od instalacji auta kabelków odpowiedzialnych za sterowanie z kierownicy i ogólnie wszystkich ponad to co jest niezbędne do funkcjonowania radia. Idąć tym tropem uznałem że jest to sytuacja podobna do całkowitego odłączenia radia - komputer nie widzi żadnego radia, nie próbuje go logować, wszystko śmiga. Otóz po odłączeniu radia nie działa wyswietlanie komunikatów komputera. Czy to oznacza że do prawidłowego funkcjonowania wyświetlacza konieczne jest podłączenie firmowego odbiornika? Czy jest jakiś sposób żeby to obejść, nie wymagający interwecji aso  i generowania sporych koszów?
Dzięki
Pozdrawiam

Gachu

  • Gość
Re: Wymiana radia na niefirmowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2011, 16:41:32 »
było wielokrotnie, bez odpowiedniego interfejsu (koszt ok 150 zł pod odpowiedni model radia) nie podepniesz sterowania z kierownicy a pod wyświetlacz to ok 1000 zł były na ebay`u ale to też pod konkretny model radia, są np. radia które to obsługują ... więcej na forum

zamykam