Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: kontrolki na desce rozdzielczej  (Przeczytany 1569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Ozarowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
kontrolki na desce rozdzielczej
« dnia: Grudzień 07, 2011, 18:52:44 »
Witam od pół roku jestem w posiadaniu pikusia i ostatnio spotkało mnie kilka nie miłych rzeczy  a mianowicie ;wskaznik paliwa zle wskazuje poziom, po zatankowanieu ok 15litrów nic sie nie podniósł dotankowałem kolejne 15 i dopiero go ruszyło,wskaznik temperatury tez cos nie tak gdyz po zapaleniu silnika pokazał mi ze silnik jest za goracy mimo iz byl zimny,czasami kontrolka akumulatora swieci po wyłączeniu zapłonu tzn nawet po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki no i nie wiem czy tak ma byc ale jak zapalam silnik to przygasa lekko podswietlanie wyswietlacza  a potem sie rozjasnia byc moze to fabrycznie tak jest nie jestem pewien jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc .Dzikekuje :)

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: kontrolki na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2011, 07:06:27 »
Cytuj

Marcin Ozarowski napisał:
Witam od pół roku jestem w posiadaniu pikusia i ostatnio spotkało mnie kilka nie miłych rzeczy  a mianowicie ;wskaznik paliwa zle wskazuje poziom, po zatankowanieu ok 15litrów nic sie nie podniósł dotankowałem kolejne 15 i dopiero go ruszyło,wskaznik temperatury tez cos nie tak gdyz po zapaleniu silnika pokazał mi ze silnik jest za goracy mimo iz byl zimny,czasami kontrolka akumulatora swieci po wyłączeniu zapłonu tzn nawet po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki no i nie wiem czy tak ma byc ale jak zapalam silnik to przygasa lekko podswietlanie wyswietlacza  a potem sie rozjasnia byc moze to fabrycznie tak jest nie jestem pewien jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc .Dzikekuje :)


1.Wskaźnik paliwa przy małym tankowaniu lubi się zawiesić.
2.Co do temperatury silnika sprawdź czujnik temp.cieczy(zielony)
3.Kotrolka nie powinna się świecić i wyświetlacz nie powinien przygasać.Być może masz słaby akumulator albo alternator nie daje już rady ładować.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Marcin Ozarowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: kontrolki na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:51:08 »
Witam ponownie no co do tego czujnika to moze masz racje bo rzadko kiedy w aucie mam temperature tzn bardzo krótkie trasy nim robie jakies 3 km w jedna strone bo dojerdzam nim tylko do pracy a  akumulatora to własnie dzien predzej zalozyłem nowy i mechanik mierzył ładowanie i było ok ale na forum wyczytałem ze moga to byc prawdopodobnie zimne luty na komputerze lub BSI ale nie jestem pewien bo oprócz tego to zamek centralny tez mi nawala tzn jak zamykam z pilota to zamknie mi wszystkie drzwi oprócz kierowcy a jak zas otwieram to dziala dobrze z pilota :) troche duzo tych rzeczy sie nazbierało :/

Offline Dariusz Nowicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Piaseczno
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 1,8i 2008r
  • Zainteresowania: Tuning, sporty motorowe
  • Miejscowość: Piaseczno
Re: kontrolki na desce rozdzielczej
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2011, 16:02:48 »
Jeżeli chodzi o centralny to możliwe że masz uszkodzony albo siłownik albo gdzieś nie podpięty lub uszkodzony przewód sterujący zamykaniem drzwi kierowcy.
Co do reszty przypadków to taj jak ktoś pisał wcześniej wskaźnik paliwa nie zawsze chce reagować a to dlatego że nie jest to taki zwykły wskaźnik jak w starszych samochodach.
Reszta usterek jest bardzo dziwna i szczerze mówiąc jestem ciekaw czemu tak się dzieje jak uda ci się naprawić to daj znać co było przyczyną takich objawów.