Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!  (Przeczytany 3464 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kurnyta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Szczawnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V+LPG(stag 4)
  • Miejscowość: Szczawnica
Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« dnia: Listopad 07, 2011, 21:21:12 »
Witam,mam taki problem,ostatnio samochód otwierałem kluczykiem z rok temu,zawsze pilotem to robię,ale kiedy zaczęła szwankować bateria próbowałem otworzyć auto ręcznie,ale mam problem,kluczyk nie przekręca się w zamku,ani z prawej ani z lewej strony,próbowałem naprawde mocno,zero reakcji,nawaliłem penetrolu nic,WD40 nic,ani oliwa techniczna.Czy wewnątrz zamka mogło się coś uszkodzić??
Muszę chyba rozebrać drzwi i sprawdzić,miał ktos podobny problem?
Proszę o pomoc i dzieki
9,1 L / 100km średnie ;-)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2011, 08:18:41 »
Kiedyś miałem taki problem w poprzednimpikusiu i to co robiłeś ty powturzyłem chyba ze trzy razy i puściło.
Darek

Offline Jakub Siewko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 372
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Spacetourer 1.2 PureTech 130KM EAT8 MoreLife. Były: Xsara Picasso 1.6 HDi 92KM '09, Xsara II Break 2.0 HDi 110KM i ZX 1.9D Audace
  • Zainteresowania: fotografia, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2011, 10:33:20 »
To jest chyba standard w Citroenach. Miałem tak w ZXie, miałem tak w Xsarze i pewnie tak samo będzie w Pikusiu. Ale szczęśliwie pilot mnie nie zawiódł, tylko eksperymentalnie raz na jakiś czas próbowałem otwierania z klucza. Trzeba się przyzwyczaić ;)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2011, 11:21:44 »
No właśnie raz na jakiś czas należy otworzyć kluczykiem i do tego przesmarować zamki
Darek

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2011, 22:19:22 »
Cytuj

Rafał Kurnyta napisał:
Witam,mam taki problem,ostatnio samochód otwierałem kluczykiem z rok temu,zawsze pilotem to robię,ale kiedy zaczęła szwankować bateria próbowałem otworzyć auto ręcznie,ale mam problem,kluczyk nie przekręca się w zamku,ani z prawej ani z lewej strony,próbowałem naprawde mocno,zero reakcji,nawaliłem penetrolu nic,WD40 nic,ani oliwa techniczna.Czy wewnątrz zamka mogło się coś uszkodzić??
Muszę chyba rozebrać drzwi i sprawdzić,miał ktos podobny problem?
Proszę o pomoc i dzieki


Można bez rozbierania drzwi - na wysokości zamka z boku drzwi masz taka zaślepkę. Zaślepkę ściągasz i wsadzasz tam i wkręcasz długą śrubę do drewna. Śrubę pociągasz i zeskakuje blaszka która trzyma bębenek zamka. Montaż w drugą stronę już nie jest tak łatwo. :)
Ale niech mnie ktoś oświeci... przekręcając kluczyk, jak nie ma prądu - to się nie da otworzyć samochodu. Tak mi się wydaje.

Offline Rafał Kulikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2004 r.
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2012, 11:08:03 »
witam mam pytanie dotyczące zamykania drzwi  ostatnio wyciągnąłem akumulator  i przy zamykaniu kluczykiem trochę się zdziwiłem bo zamknęły się tylko przednie drzwi  a tył został otwarty zdzwiło mnie troche ze w drzwiach nie ma rygli tych wciskanych jest jakis sposób aby je zamknac bez włozonej baterii?

Offline Grzegorz Żebrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: .
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 8V 95 KM Pb '05
  • Miejscowość: .
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2012, 11:32:17 »
Wsiadasz do samochodu zamykasz przyciskiem, odłączasz akumulator otwierasz drzwi kierowcy, po wyjściu z samochodu zamykasz drzwi kluczykiem.

Offline Rafał Kulikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2004 r.
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2012, 16:23:01 »
jakos tego nie moge zaczaic baterie musimy wyciagac od tyłu czyli musimy miec owarte tylne drzwi a naciskajac wczesniej centralny nie ma mozliwosci zablokowac tylnych drzwi

Gachu

  • Gość
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2012, 16:39:11 »
wsiadasz do auta na tylne siedzenie, zamykasz drzwi a potem z akumulatorem wysiadasz przednimi i zamykasz je kluczykiem, czy to takie trudne

Offline Grzegorz Zdrojewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 90KM
  • Miejscowość: Rumia
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2012, 22:53:27 »
Trochę gimnastyki. Niestety inaczej się nie da. Przerabiałem to dzisiaj. Miałem trochę trudniej z fotela pasażera, bo mi się nie chciało przenosić gratów. Dziwne rozwiązanie z tymi drzwiami z tyłu, bo po wyjęciu akumulatora i zablokowaniu z guzika niema możliwości otwarcia ich od środka. Pozostają tylko przednie.

fridayek81

  • Gość
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2012, 08:12:53 »
Nie wiem jak jest u Was w Pikusiach ale w Moim bez problemu otwieram również drzwi z tyłu mimo że zamknę z centralnego lub przyciskiem z konsoli, przerabiałem ostatnio bo aku mi padł i musiałem sobie radzić
Pozdrawiam

Offline Michał Kabarowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
Re: Zablokowane zamki w drzwiach POMOCY!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2012, 18:28:09 »
panowie
Po co sobie życie utrudniać?
Wyjmujesz aku wysiadasz jak człowiek tylnymi drzwiami, otwierasz maskę , podłączasz akumulator przewodami + do + a - do zamka maski i zamykasz z pilota.

Proste