Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mk2 Wyciek z układu wspomagania  (Przeczytany 1681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dczun

  • Gość
Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« dnia: Grudzień 12, 2011, 22:51:21 »
witam,
Dziś podczas przeglądu auta na kanale wyszedł na jaw wyciek, najprawdopodobniej z układu wspomagania. cieknie z tego co widzę z prawej strony ( od pasażera), nie miałem czasu dzisiaj dokładniej tego lokalizować, musiałbym zciągać osłony od spodu.
Jeśli możecie to potwierdźcie moje przypuszczenia i poradzie co robić. Fotki średnie ale to z komórki, mam nadzieję że coś widać.
P.S. Czy to może być przyczyna czucia spalin  w kabinie przy postoju np. na światłach.
Wspomaganie Działa normalnie.

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:23:51 »
Witam, powycieraj najpierw wszystko do czysta i wtedy dopiero będziesz widział gdzie ci ti leci , ja miałem ten sam problem , okazało się że ciekło z zaworu wysokiego ciśnienia tu masz link do mojego wątku
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=70801&forum=17&post_id=708282#forumpost708282

dczun

  • Gość
Re: Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:38:32 »
Kurcze trochę mnie zmartwiłeś, mam nadzieję, że mam wszystko w porządku z przekładnią. Muszę zrobić tak jak mówisz, wyczyścić przewody i dokładnie to zlokalizować.

p.s. znajdzie się może ktoś z Lubina lub Polkowic i użyczy kanał?

Dokupie sobie płyn LDS, pewnie się przyda, podpowiedzcie czy dobry znalazłem KLIK

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2011, 08:55:22 »
dobrze znalazłeś
Nie martw się na przyszłość , bo wygląda to u Ciebie tak jak by się przewody pociły , ale jak powycierasz to będziesz widział
Pozdrawiam

dczun

  • Gość
Re: Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:09:08 »
Dzięki :) Dzisiaj się tym zajmę- będę to lokalizował , mam tylko problem z kanałem ale coś wymyślę.
Oby obyło się bez większych wydatków bo do końca roku mam kryzys.

Offline Andrzej Rybcew

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Słupsk
  • Posiadany samochód: citroen C5 2.0 HDI
  • Miejscowość: Słupsk
Re: Mk2 Wyciek z układu wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 09:26:10 »
Też miałem takie objawy, ale u mnie okazało się, że wyciek był z maglownicy a konkretnie z "wejścia" do magla kolumny kierownicy. Koszt regeneracji w Lauberze 450 PLN , a koszt wyjęcia a potem zamontowania 150 PLN. Przy okazji wymieniłem płyn hydrauliczny.