Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony  (Przeczytany 1430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nikodem Derkow

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Hayde
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,8 2005+gaz
  • Miejscowość: Hayde
stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony
« dnia: Grudzień 23, 2011, 00:17:27 »
Witam i przejrzałem wspaniale nieudaną wyszukiwarkę jedną i drugą nic nie znalazłem więc ośmielam się pisać
W sprawie belki wyszukiwarka przekierowuje mnie do zamkniętych linków ale dzięki pojechałem już do serwisu ( po raz kolejny dzięki forum ) może tym razem będzie lepiej .
Mam problem bo jak w temacie przy skręcie w lewo mam uderzenie z prawej strony i nie jest to ani z tyłu ani z przodu tyko gdzieś za fotelem pasażera . Co to może być bo belkę chyba mam dobrą tak powiedzieli w servisie . Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2011, 08:04:04 »
Pierwsze co to przychodzi mi do głowy latający schowek pod nogami druga rzecz to filtr paliwa jest w tej okolicy (jeśli to benzyniak) trzecia rzecz to osłony termiczne wydechu ale one są bardziej na środku. Bez wejścia pod samochód ciężko będzie zlokalizować no chyba że to nie jest dźwięk z podwozia.A może luz złapała szuflada pod fotelem... Napisz więcej szczegółów.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2011, 18:58:55 »
Nikodem wstydzisz się danych auta ? Piszesz że sprawdzałeś belkę rozumioem że tylną, a przednie zawieszenie sprawdzałeś to że słyszysz pod fotelem pasażera to może przenosić stukanie i ciebie wprowadzać w błąd a najlepiej najpierw zajrzeć pod auto i samemu zobaczyć co może być przyczyną.
Darek

Offline Nikodem Derkow

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Hayde
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,8 2005+gaz
  • Miejscowość: Hayde
Re: stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2011, 22:23:06 »
Witam już nadrobiłem informacje o aucie . A co do stuku to sprawdzę szufladę i sprawdzę filterek ale to wszystko na serwisie by wyłapali . Co do szuflady to powinna stukać przy skręcie w obie strony , co do zawieszenia nie mogę go wykluczyć ale nawet największe dziury pokonuję jak po szynach  i tylko te objawy  występują przy skręcie w lewo w prawo nic a nic . Jest to uderzenie jakby w próg jedno głośne z prawej strony . Nie mam pojęcia co to jest ?

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: stuk podczas skręcania w lewo z prawej strony
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2011, 05:54:39 »
Witam,

sprawdz dolny sworzeń wachacza na skreconych kołach, prawdopodobnie masz niewielki luz na nim jak skrecisz koła natomiast przy prostych kołach diagnosta moze tego nieuchwycic - tak było u mnie. Ja miałem stuki z obu stron i okazalo sie ze ktos wymienial wachacze i za słabo dokrecil srube mocujaca sworzen i sie wyrobila i powstal luz.
krapic