Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Wyciszenie wieloryba.  (Przeczytany 2306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbert Magiera

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2002r.
[MkI] Wyciszenie wieloryba.
« dnia: Styczeń 06, 2012, 21:20:28 »
Witam,
Mam takie pytanko jak mozna wyciszyć C5 . Szukałem podobnego tematu na forum ale niestety nie znalazlem. Zastanawiam sie czy jest jakiś  sposób na wyciszenie pędu powietrza który uaktywnia sie przy szybszej jeździe. Pomyślałem o wymianie uszczelek w drzwiach, ale nie jestem pewien czy to pomoże.
Może ktoś ma jakiś pomysł, sugestie. Z góry dziekuje.

Offline Krzysztof Górecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Weekend 2.0 HDi AUTOMAT
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:23:18 »
Przy szybszej tzn?? :D Zanim wymienisz uszczelki zobacz czy masz dobrze wyregulowane drzwi to raz, dwa zobacz czy Ci ramki drzwi górą nie odstają i trzy czy uszczelka szyby z przodu ma wszelkie wykończenia. W moim mk1 głośniej robi się przy około 160km/h
ex-C5 kombi mk1
ex-C4 GP EXLUSIVE 2.0HDI MCP 2008
ex-C5 mkIII 3.0V6 2010
ex-OLTCIT 11RL

Offline Norbert Magiera

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2002r.
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:35:06 »
szybciej tzn ok 120km/h, jeśli chodzi o drzwi to wydaje mi sie że regulacja jest w porządku, a na pewno nie maja luzu w pionie, ale jutro wszystko sprawdzę i sie upewnie. Coraz bardziej  mam wrażenie że to jest problem typu "ten typ tak ma" czego nie cierpie.
Dzięki

Marek_S

  • Gość
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:36:45 »
mnie najbardziej szumią opony . Ogólnie to jest cisza ze nawet słychać jak navi płytą miele przy 100

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:07:37 »
W moim autku głośniej zaczyna się robić dopiero powyżej 160. Też bym posprawdzał wszelkie uszczelki i nawet zajrzałbym pod maskę czy są wszystkie wygłuszacze.
Pozdrawiam.

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:00:04 »
Cytuj

Marek Spychalski napisał:
mnie najbardziej szumią opony . Ogólnie to jest cisza ze nawet słychać jak navi płytą miele przy 100


 Piszesz o oponach, jakie masz/właśnie ten temat mnie interesuje ponieważ mam zamiar na wiosnę kupić nowe opony zależy mi m/in na tym aby były ciche.Robiłem przegląd ocen różnych opon i wyszło mi , żę najlepsze oceny z wszystkich parametrów   otrzymały pasujące do mojego auta opony NOKIAN Z G2 215/55 R16 97 W XL .Średnia ocena 5,44 .Czy ktoś ma zdanie na ten temat.Do tej pory mam letnie MICHELIN   Primacy....
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Michał Koman

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 726
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Łódź
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:30:22 »
Trochę chyba off topic ale ja mam Bridgestone ER300 Ecopia. A na zimę oczywiście fińskie Nokiany. :)
Pozdrawiam.

Offline Norbert Magiera

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2002r.
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2012, 17:42:59 »
Jeśli chodzi o wyciszenie to na pewno wszystko muszę posprawdzać, opony też są głośne ale myśle że duży wpływ ma tutaj nawierzchnia tzn rodzaj asfaltu. Dzięki wszystkim za dobre rady.

Offline Tomasz Łojko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDI Automat,Exclusive, 2001
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:05:00 »
Witam !
Choć nie narzekam na głośność Cytrynki to ja ,,pomogłem swoim uszom'' poprzez wyklejenie matami przestrzeni pomiędzy przegrodą silnika a podszybiem tam gdzie znajduje się silnik i mechanizm wycieraczek. Zrobiłem z mat ,,rynienkę'' w kształcie litery U - czyli powyklejałem  ścianę i przegrodę. O wiele ciszej pracuje zawieszenie. Tak tak też byłem zdziwiony ... .
Matami mam też wyłożone  drzwi z przodu - konieczność ze względu na głośniki. Efekt ? Głębia, spokojniejszy bas no i zamykanie drzwi z charakterystycznym, głuchym ,,plum''.
Stosowałem maty APP.
Pozdrawiam.

Offline Tomasz Kornak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 287
  • Skąd: Lębork
  • Posiadany samochód: Citroen C2
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia, ogólno pojęte nowinki techniczne
  • Miejscowość: Lębork
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2012, 21:43:18 »
powiem Tak...

jeżdżę cytrynką ponad rok...

z czasem stawała się dla mnie nie dość, że głosniejsza - to jakaś "mułowata", a dodatkowo coraz ciężej kręciło mi się kierownicą..


Takie było wrażenie :)

jednakże przez cały grudzień ze względu za niemiłą niespodziankę ... jeździłem brata mondeo MK3...

mówie O kurde! to jest to !...

po miesiącu... moja cytrynka wróciła do mnie....

wsiadłem... i pierwsze moje wrażenie to: o ja ...sny gwint !

Ten samochód pływa na drodze, jest cichy, wspomaganie na małym paluszku lewej nogi, dużo miejsca... ekonomiczny i w dodatku TA MOC


jaki wniosek? wieloryby nas rozpieszczają ... one są po prostu za dobre dla nas :)... czasem trzeba poczuć dno (tj. wsiasc do innego auta) żeby docenic walory wieloryba :)

ps. uszczelki często utleniają się ze względu na wtapiane paski aluminium (tzn puchną, tracąc swoje kształty)
Pamiętaj kierowco!

"Gdy z tyłu jest siwo, do gara leci nie tylko paliwo"

--------------------------------------------------------------

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MkI] Wyciszenie wieloryba.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:47:36 »
Cytuj

Tomasz Łojko napisał:
Witam !
Choć nie narzekam na głośność Cytrynki to ja ,,pomogłem swoim uszom'' poprzez wyklejenie matami przestrzeni pomiędzy przegrodą silnika a podszybiem tam gdzie znajduje się silnik i mechanizm wycieraczek. Zrobiłem z mat ,,rynienkę'' w kształcie litery U - czyli powyklejałem  ścianę i przegrodę. O wiele ciszej pracuje zawieszenie. Tak tak też byłem zdziwiony ... .
Matami mam też wyłożone  drzwi z przodu - konieczność ze względu na głośniki. Efekt ? Głębia, spokojniejszy bas no i zamykanie drzwi z charakterystycznym, głuchym ,,plum''.
Stosowałem maty APP.
Pozdrawiam.


Czy po wyklejeniu matami przestrzeni pod podszybiem nie masz problemu z zawilgoceniem mat bo tam chyba dostaje się woda /mycie ,deszcz itp/ chyba ,że się mylę?
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)