Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd C1302 uszkodzony czujnik ciśnienia  (Przeczytany 5526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Walesa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Bąków
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI Familiale 2010r.
  • Miejscowość: Bąków
Błąd C1302 uszkodzony czujnik ciśnienia
« dnia: Grudzień 23, 2011, 13:35:49 »
Witam,
wywaliło i błąd na kompie że ABS ESP i ASR nie działa. Błąd pokazuje przy każdym zerwaniu przyczepności, czyli hamowaniu lub ruszaniu na śliskiej nawierzchni. Nie działa ABA ESP I ASR. Błąd nie znika w czasie jazdy. Znika po dłuższym postoju az do następnego hamowania.
Byłem na diagnozie. Wywaliło błąd C1302 (albo C0203). Pod błędem na programie doagnostycznym informacja: Uskodzenie Elektrycznego czujnika ciśnienia. Błąd skasowany, ale znowu się pojawił.
O jaki czujnik dokładnie chodzi? Czy to gdzieś na pompie ABS, Czy trzeba całą pompę wymieniać czy można czujnik. Dzwoniłem do serwisu  tam powiedzieli, ze tylko mają to w komplecie z pompą ABS za 4,5tys zł!!!!
Czy może jest to jakiś czujnik na kole? Ale na kole czujników ciśnienia raczej nie ma. Czy ktoś ma jakąś rade?

jacekczewa1

  • Gość
Re: Błąd C1302 uszkodzony czujnik ciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2011, 17:46:00 »
wymien czujnik stopu przy pedale hamulca najczestszy problem abs/esp

Offline Tomasz Walesa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Bąków
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI Familiale 2010r.
  • Miejscowość: Bąków
Re: Błąd C1302 uszkodzony czujnik ciśnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2011, 07:58:26 »
Cytuj

Jacek Sabok napisał:
wymien czujnik stopu przy pedale hamulca najczestszy problem abs/esp

Dzięki!!
Widzę że koszt znikomy... A czy będzie pasował z pikusiów z innymi silnikami?? np. 2.0HDI?
Jestem ciekaw czy to rzeczywiście to. Jakoś trudno mi zrozumieć że może mieć to wpływ na wszystkie 3 systemy: ABS ESP i ASR

Offline Tomasz Walesa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 44
  • Skąd: Bąków
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6HDI Familiale 2010r.
  • Miejscowość: Bąków
Re: Błąd C1302 uszkodzony czujnik ciśnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 07:45:10 »
Wiec tak,
wcale nie był to czujnik na pedale hamulca. W serwisie Bosch znaleźli który to czujnik. Okazało się,  że to czujnik na pompie ABS. Zakupiłem używkę pompę ze sterownikiem z takiego samego modelu i silnika (400zł). Wymontowałem starą pompę, wrzuciłem używaną, odpowietrzyłem hamulce i wszystko jak narazie gra i buczy :)