Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mk I(2001, kombi 3.0 16v, exclusive automatic) System ESP, ASR faulty i automatic gearbox faulty.  (Przeczytany 1510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Migas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: (Mk I) 2002r. 3.0 Citroen C5 Exclusive Automatic + LPG, Stag300, Magic 3
  • Miejscowość: Radom
Mam mały problem. Czasami pojawia mi się komunikat system ESP, ASR faulty a zaraz potem automatic gearbox faulty. Dobre jest to, że po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy. Ale staram się znaleźć przyczynę. Nadmienię, że niedawno wymieniałem klocki z tyłu. Może tam nie podłączyli w serwisie jakiegoś czujnika. Po drugie chyba mam do wymiany klocki z przodu. Może to to. Proszę o jakieś sugestie. No i zasadnicze pytanie dlaczego zaraz potem pojawia się komunikat o awari skrzyni biegów.

Marek_S

  • Gość
system przechodzi w tryb awaryjny , masz LPG ?

Offline Marcin Migas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: (Mk I) 2002r. 3.0 Citroen C5 Exclusive Automatic + LPG, Stag300, Magic 3
  • Miejscowość: Radom
Tak, mam LPG. Niestety nie zaobserwowałem czy system przechodzi w stan awaryjny bo te komunikaty pojawiają sie przed przełączeniem na gaz. To się dzieje zaraz na początku i to jak jadę niezbyt szybko, np. za jakimś zawalidrogą.

Offline Marcin Migas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: (Mk I) 2002r. 3.0 Citroen C5 Exclusive Automatic + LPG, Stag300, Magic 3
  • Miejscowość: Radom
Tak, mam LPG. Niestety nie zaobserwowałem czy system przechodzi w stan awaryjny bo te komunikaty pojawiają sie przed przełączeniem na gaz. To się dzieje zaraz na początku i to jak jadę niezbyt szybko, np. za jakimś zawalidrogą.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Cytuj

Marcin Migas napisał:
Tak, mam LPG. Niestety nie zaobserwowałem czy system przechodzi w stan awaryjny bo te komunikaty pojawiają sie przed przełączeniem na gaz. To się dzieje zaraz na początku i to jak jadę niezbyt szybko, np. za jakimś zawalidrogą.


Zacznij od przeczytania obszernych wątków o ESP/ASR. Powinno Ci to rozjaśnić trochę sprawę. Jeśli chodzi o komunikat awarii skrzyni to jak na moje oko jest to na 99% powiązane z tamtymi błędami i to od nich bym zaczął.

Offline Marcin Migas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: (Mk I) 2002r. 3.0 Citroen C5 Exclusive Automatic + LPG, Stag300, Magic 3
  • Miejscowość: Radom
Przeczytałem całe archiwum z tym związane i nic co wiąże się ze skrzynią biegów nie znalazłem.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Diagnostyka Lexxxią u kumatego diagnosty w celu uzyskania większej ilości informacji niż lakoniczne komunikaty na LCD.
Te błędy mogą być ze soba powiązane, lecz nie muszą. Przy skrzyni AL4 "automatic gearbox faulty" oznacza w 90% źle działające elektozawory, w Twojej 4HP20 nie wiem.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Powiedz kolego jeszcze skąd jesteś, to może ktoś z okolicy się odezwie i wspomoże lexią...

Offline Marcin Migas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Radom
  • Posiadany samochód: (Mk I) 2002r. 3.0 Citroen C5 Exclusive Automatic + LPG, Stag300, Magic 3
  • Miejscowość: Radom
Mieszkam w Radomiu, a w sobotę będę w Puławach. Wniedługim czasie będę w Krakowie. Super dzięki. Mam nadzieję, że ktoś się odezwie.