Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Parujące lampy przednie, xsara II  (Przeczytany 2213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Maćkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 16v
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Parujące lampy przednie, xsara II
« dnia: Styczeń 16, 2012, 22:56:01 »
Witajcie, mam problem z parowaniem kloszy przednich. Ostatnio zalozylem sobie chinskie xenony i wyglada fajnie ALE niestety chyba przesadzilem z rozmiarem otworu na kabelki (wywiercilem go w plastikowym kapselku/zaslepce wciskanym na tyl lampy), uszczelki nie przylegaja dokladnie i lampy zaczely parowac. Jak myslicie, czy to jest przyczyna czy moze jest to wina samych xenonow ktore np. generuja za wysoka temperature? Czy lampy w xsarze maja jakis specjalny otworek do odparowywania ktory np. wystarczy otworzyc w tej sytuacji? I najwazniejsze pytanie, czy mozna w tych lampach sciagnac klosz? Jezeli tak jak je wymontowac i to zrobic? Pozdrowienia.

Offline Wiesław Graban

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Zarośle Cienkie k/Torunia
  • Posiadany samochód: Był Citroen Xsara II Break 2.0 HDI 109KM automat z 2004: jest Smart Fortwo 0,8 cdi z 2000 który miał 41KM a teraz ma 59KM
  • Miejscowość: Zarośle Cienkie k/Torunia
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2012, 18:47:42 »
Gdzieś ktoś kiedyś na tym forum opisywał chińskie lampy i problem ich parowania, ale chyba dotyczyło to tyłu a lampy były a'la Lexus.
Spalanie Smart Fortwo 450 cdi 59KM

Offline Paweł Młynarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C3 Picasso Exclusive 1.6 HDI
  • Miejscowość: Kraków
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2012, 13:31:55 »
Miałem lampy typu angel eyes przez 3 miesiące...i nigdy więcej!

Parowały jak [color=ff0000]piii[/color]a, kombinowałem z uszczelnieniem, pozniej z rozszczelnieniem...i nic nie pomagało.
Naa szczęście po 3 miesiącach "stopił" się plastik wokół soczewki i zwróciłem do sklepu to chińskie dziadostwo.

Aktualnie wróciłem do starych oryginalych i przynajmniej mam spokój, a i drogę znaaaacznie lepiej oświetlają :)

Offline Łukasz Maćkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Xsara II 1,6 16v
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2012, 07:25:26 »
Hej, nie zrozumieliscie mnie, klosze(lampy) mam oryginalne. Tylko wlozylem zarniki xenonowe. Wiec jeszcze raz prosze o odpowiedz i informacje czy sie da i jak zdjac klosz z lampy zeby go wyczyscic?

Offline Irek Cuber

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 813
  • Skąd: okolice W-wia Śl.
  • Posiadany samochód: Saxo 1100`01r. 3D ; Mitsubishi Lancer Sportback 1800`09r.
  • Zainteresowania: moto , sport i trochę innych ...
  • Miejscowość: okolice W-wia Śl.
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:12:06 »
Nie wiem czy da się to rozmontować, ale wiem, że nie chciałbym Cię spotkać na drodze! Przecież walą te  Twoje "super lampy" po oczach jak diabli. Powinno za takie przeróbki zabierać dowód rejestracyjny. I moim zdaniem takie posty powinny być przez adminów blokowane.
André Citroën
I czym byśmy dzisiaj jeździli gdyby nie ten facet ?  ;-)
-------------------------------------------------------------
Była- Xsara I 1.4  5D

Gachu

  • Gość
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 09:58:29 »
a zabierają dowody rejestracyjne, sam widziałem jak podczas kontroli gostek demontował żarniki na drodze i bardzo dobrze

drugi plusik dla takich jegomościów to że w razie stłuczki oni zawsze są winni bo ich auto nie spełnia warunków technicznych  homologacji i mają dodatkowo problem z ubezpieczeniem bo takie auto traci dopuszczenie do ruchu a wtedy OC  jest nieważne

Offline Piotr Wiertel

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Piastow
  • Posiadany samochód: xsara VTS
  • Miejscowość: Piastow
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2012, 18:40:24 »
jeżeli chodzi o parowanie lampy to wina xsenonu, lampy nie są przystosowane, i jeżeli chcesz już coś robić z światłami załóż Sobie żarówkę porządną, np philips white, nie będziesz oślepiał lampy nie będą parowały będziesz lepiej widział drogę a efekt będzie podobny jak przy xsenonie

Offline Marcin Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 275
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara 2 Break HDi 2.0 110 KM
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Parujące lampy przednie, xsara II
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2012, 23:40:56 »
Ok to są kwestie czysto użytkowe. Jeżeli expresowe wypalenie odbłyśników przez xenony Cie nie przekona do ich demontażu to już nic Cie nie przekona :) Jak sie już uprzesz to za dużą dziurkę można zakleić sylikonem. U mnie jedna lampa też czasem paruje, ale wezmę się za to dopiero na wiosnę.