Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: opadniętrze drzwi  (Przeczytany 2070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Zdanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 120km 2011r benzyna + LPG, przebieg 105 tyś
  • Miejscowość: Szczecin
opadniętrze drzwi
« dnia: Styczeń 24, 2012, 11:38:54 »
Witam,

Proszę mi powiedzieć czy ktoś wie jak wyregulować (podnieść) drzwi przednie od strony kierowcy ponieważ opadły mi troszkę i przy okazji jak wymienić te ograniczniki w drzwiach bo strzelają trochę.

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:10:22 »
Najprościej : To, przy lekko uchylonych drzwiach  chwycić od dołu za drzwi i pociągnąć do góry.Sprawdzić jak pasują i ewentualnie poprawić. Trzeba potem wyregulować ( podnieść) rygiel zamka na słupku.Jak w ryglu jest wyrobiona ta plastikowa tulejka to dobrze by było go wymienić.Trochę trudniej:Trzeba odkręcić zawias dolny od drzwi i między drzwi a zawias wsunąć podkładkę dopasowaną do kształtu zawiasa( prostokąt z 3 otworami) i skręcić .Grubość podkładki jest uzależniona od wielkości opadnięcia drzwi.Regulować rygiel j/w.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2012, 15:01:46 »
Andrzej Hrehorów, próbowałeś w swojej Cytrynie regulować rygiel?
Pytam, bo ja próbowałem i nie ma możliwości.

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2012, 07:31:35 »
Dwa dni temu to robiłem.Też miałem lekko opadnięte drzwi kierowcy.Śruby trzymające rygiel wkręcane są w taką prostokątną blaszkę z nagwintowanymi otworami.Blaszka ta jest zamocowana w tzw. koszyczku i może się w nim przesuwać w pewnym zakresie.Wykręć 2 torxy po ok. 5 mm i lekko uderz w śruby . Możliwe ,że blaszka się przykleiła do wnętrza słupka.Powinna dać się przesuwać ok. 3 mm w pionie i poziomie.Daj znać czy się udało.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2012, 23:29:39 »
Andrzej,
Śruby luzowałem, ale młotem nie waliłem po łbach ;)
Narazie poradziłem sobie sposobem blacharza z PRL (podciągnięcie drzwi do góry "na chama"). Jest OK.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2012, 17:45:10 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
Andrzej,
Śruby luzowałem, ale młotem nie waliłem po łbach ;)
Narazie poradziłem sobie sposobem blacharza z PRL (podciągnięcie drzwi do góry "na chama"). Jest OK.

Ten sposób "na chama" jest normalnie stosowany przez mechaników i nie ma w tym jakiegoś niebezpieczeństwa jak robi to ktoś z doświadczeniem i wyczuciem.
Raz pojechałem z moim starym P106 i na regulację drzwi i po 5 sekundach były wyregulowane.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: opadniętrze drzwi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:08:26 »
Cytuj
Andrzej, Śruby luzowałem, ale młotem nie waliłem po łbach Narazie poradziłem sobie sposobem blacharza z PRL (podciągnięcie drzwi do góry "na chama". Jest OK. Re: opadniętrze drzwi

Bez podniesienia rygla , za kilka dni jazdy po naszych pięknych drogach drzwi opadną .Wyrabia się tulejka plastikowa na ryglu, plastik w samym zamku i drzwi nie będą miały oparcia od strony zamka.Moim zdaniem bez regulacji rygla (lub jego wymiany)  drzwi szybko opadną.Można jeszcze sprawdzić stan śrub, które są osiami zawiasów .Mogą być wytarte i pogłębiać opadanie drzwi.Po wykręceniu będzie widać stopień zużycia.