Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wykręcenie anteny  (Przeczytany 1580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błażej Szałata

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Wąsosz
  • Posiadany samochód: Xsara 1,6 - 16v - 2001r
  • Zainteresowania: wiadomo citroeny i wszystko co z nimi związane
  • Miejscowość: Wąsosz
Wykręcenie anteny
« dnia: Luty 11, 2012, 13:24:24 »
Witam mam problem z anteną w Xsarze 2. Antenki niestety brak. Po starej antenie została tylko ta śrubka (to na co wkręca się antenę) Kupiłem uniwersalną antenkę i pojawił się problem. Mianowicie chodzi o to, że nie mogę wykręcić tej śrubki która została w tym plastiku na dachu. Próbuję ją odkręcać kombinerkami ale kręci się chyba w środku bo nic nie idzie.
Czy ktoś rozbierał ten element - jak to wygląda z rozebraniem tego plastiku na dachu na który się przykręca antenę. Czy w tym plastiku jest jakaś nakrętka żeby ją przytrzymać i wykręcić śrubkę. Czy trzeba do tego "rwać" całą podsufitkę ? Jak się za to zabrać?
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
Był ZX - Xsara1 - Megane2
Jest XSARA 2 - 2001 - 1,6 16v + Golf5 1,9tdi

Gachu

  • Gość
Re: Wykręcenie anteny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2012, 14:58:07 »
dostęp do anteny jest po wyjęciu lampki, chyba że masz wersję bez lampki

Offline Błażej Szałata

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Wąsosz
  • Posiadany samochód: Xsara 1,6 - 16v - 2001r
  • Zainteresowania: wiadomo citroeny i wszystko co z nimi związane
  • Miejscowość: Wąsosz
Re: Wykręcenie anteny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2012, 16:08:23 »
Acha. Mam lampke z tyłu. Więc wystarczy wyciągnąć lampke i będę miał dostęp do tej śrubki.

Dzięki za info póki jasno idę to zbadać.



Hmmmm wybadałem sprawe i d . . . . a :(
Po wyjęciu lampki mam taką dużą śrubę chyba na klucz 21 bo 19 było za małe :( Jednak śruba ta jest jakieś 3-4cm od otworu po lampce w "głąb" auta :( Niestety baaaardzo ciężko się zabrać za tą śrubę bez rozbierania podsufitki - czego bardzo chciałbym uniknąć.

Może jest jakiś inny sposób jak wykręcić tą śrubkę z anteny - żeby wkręcić inną ?
Był ZX - Xsara1 - Megane2
Jest XSARA 2 - 2001 - 1,6 16v + Golf5 1,9tdi

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Re: Wykręcenie anteny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2012, 12:18:37 »
Niestety trzeba wykręcić tą nakrętkę, przydatny będzie klucz odgięty - u mnie takim odkręciłem. Jak wyjmiesz podstawkę to musisz ją rozkręcić - są tam śrubki na TORX T7 (taki jak do telefonów komórkowych). W środku jest płytka z elektroniką wzmacniacza anteny, jak ją wyjmiesz to zobaczysz końcówkę tego gwintu. U mnie było wszystko tak zapieczone, że w końcu rozwierciłem dziadostwo i wstawiłem nową śrubkę. Musiałem kupić nowy bat anteny bo normalnie przy bacie jest gwint, a jak dałem śrubkę to mam gwint przy podstawce. Kupiłem taki z wymiennym adapterem (gwintem) 5 i 6mm, wykręca się adapter i nakręca na nową śrubkę w podstawce.

Offline Błażej Szałata

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Wąsosz
  • Posiadany samochód: Xsara 1,6 - 16v - 2001r
  • Zainteresowania: wiadomo citroeny i wszystko co z nimi związane
  • Miejscowość: Wąsosz
Re: Wykręcenie anteny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2012, 13:02:27 »
O kurcze to widzę, że czeka mnie niezła zabawa :(
Popatrzę jeszcze na ten gwint co został - może uda się na niego nakręcić jakąś oryginalną antenkę. Niestety pewnie niewiele z niego zostało bo próbowałem go odkręcać kombinerkami i lekko go poharatałem :(

Czyli radyjko zagra chyba dopiero na wiosnę bo jakoś nie mam ochoty się za to zabierać przy -10 :(

----------------------------------------------------------------------

Pogoda troszkę wiosenna się zrobiła i zabrałem się z rozbrajanie anteny. Wyniki? Dosyć marne. Mianowicie odkryłem, że do środka podstawy dostała się wilgoć i większość miedzianych styków we wzmacniaczu jest już zielona :( Podczas próby czyszczenia odpadł jakiś przekaźniczek. podłączyłem antenę "na krótko" - tzn. wewnętrzny przewód w antenie bezpośrednio do tego złącza na wzmacniaczu. Radio gra ale często gubi zasięg i szumi.

Wypadało by kupić całą podstawę anteny. Ktoś się orientuje jaki jest koszt takiej zabawki? Chodzi o numero 1:)


Podstawa anteny 01
6561 GP
01
PODSTAWA ANTENY
Był ZX - Xsara1 - Megane2
Jest XSARA 2 - 2001 - 1,6 16v + Golf5 1,9tdi