Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane  (Przeczytany 1551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
[MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« dnia: Marzec 17, 2012, 18:27:28 »
Witam, w moim C5 powyżej około 60-70 km/h wspomaganie kierownicy chodzi wyraźnie ciężej. Wiem, że to specjalnie, nie wiem po co, ale chciałbym to zmienić.

Próbowałem dzisiaj Lexią, ale niestety da się tylko spowodować, że będzie cieżej cały czas.

Jak to działa? Systemem binarnym? Czy mogę na stałe włączyć jakiś przekaźnik tak, aby zawsze mieć dodatkowe elektryczne wspomaganie? Zrobił ktoś tak?

Dziękuję za porady w stylu tak ma być, że kierownica będzie bardziej czuła, że się rozwale, etc., etc.

Marek_S

  • Gość
Re: Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 18:32:54 »
można to zmienić ale to nie kwestia posiadania leksji ale wiedzy jak to działa

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2012, 18:40:50 »
Nie posiadam lexi.

Nie wiem jak to działa, póki co domyślam się, dlatego pytam szanownych forumowiczów.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2012, 19:03:13 »
Jacku, a od dawna jesteś w posiadaniu C5 ? Bo ja przesiadając się z Xsanti też byłem trochę zniesmaczony - twardszy kierownica ciężej pracuje itp. Proponuję nic nie zmieniać i nie przestawiać ustawień fabrycznych w lexii - tak ma być.

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2012, 19:05:57 »
Od niedawna i kierownica chodzi super, ale tylko do pewnej prędkości, powyżej ok 60-70km/h chodzi jak dla mnie zbyt ciężko, dlatego chcę to zmienić. Domyślam się, że wspomaganie elektryczne nie działa powyżej pewnej prędkości i zrobię tak, że będzie działać stale. Pytanie tylko czy ktoś mi tutaj podpowie jak to zrobić czy będę musiał dojść do tego sam.

W lexii koledze nie udało się tego zrobić, można wyłączyć je na stałe, ale nie da się włączyć na stałe. Przynajmniej on nie potrafił, ale być może się da? Z tego co tutaj czytam jedna [color=ff0000]piii[/color] drugiej nie równa.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2012, 20:15:08 »
Tak ma być po to aby auto nie myszkowało jak zrobisz,że będzie chodzić lżej.Wtedy jakiś mały ruch bo lekko chodzi i nie opanujesz auta.Chcesz mieć lekko to kup sobie fiata punto 2 gen i wlacz funkcję City i zobaczysz jak się jeździ przy wyższych prędkościach.auto jest nie do opanowania.Jak masz możliwość to się przejedź to zobaczysz jak by to wyglądało w Twojej C5 tylko w Cytrynie kierownica chodziła by trochę ciężej.Ja bym nic nie zmieniał i to jest moje zdanie ale zrobisz jak uważasz.Pozdro

Offline Jacek Anioł

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 723
  • Skąd: Bieruń/Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus LS430,Audi S4 B5,C5 V6;Xsara VTS2.0;ZX Volcane;Xantia V6 Activa;Xantia TCT Activa;BX DKZ Kombi
  • Zainteresowania: fizyka
  • Miejscowość: Bieruń/Katowice
Re: [MKI] Wspomaganie kierownicy cywilizowane
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2012, 20:27:56 »
Tak jak pisałem w pierwszym poście proszę o merytoryczne sugestie jak to zrobić lub jak to działa.

C5 to nie jest mój pierwszy samochód i dziękuję za porady jak wyżej. Jak zrobię to wspomaganie to zapraszam, przewiozę Cię i zobaczysz, że nie będzie jak piszesz. Jeżeli masz inne zdanie to nie będziemy się licytować, kładziemy po 1kPLN na stół i pulę będzie do zgarnięcia. Proponuję pojeździć innymi samochodami niż C5.