Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?  (Przeczytany 4165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Zadka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Skąd: krapkowice
  • Posiadany samochód: C5 Mk3 2,0 Hdi 2009 Exslusive
  • Miejscowość: krapkowice
Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« dnia: Styczeń 15, 2012, 12:40:19 »
Witam
Noszę się z zamiarem kupna Xsary I, nie chcę zapłacić więcej jak 5 tyś zł, auto będzie mi tylko potrzebne do przemieszczenia się w mieście, czasami jakaś trasa. Ogólnie roczne przebiegi tego będą w granicach 8-10 tyś km. Ale kompletnie nie wiem jaki silnik wybrać. Najwięcej ofert jest z silnikami 1.8 ale nie słyszałem zbyt dobrych opinii o tym silniku, są jeszcze silniki 1.6 lub 1.4. Czy 1.4  jest dużo bardziej oszczędny od silnika 1.6?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:19:14 »
Jeśli chodzi o spalanie, to 8-zaworowe 1.4 i 1.6 piją bardzo zbliżoną ilość paliwa na 100km.
Miałem 1.4 75KM i nie narzekałem. Silnik ewidentnie niskoobrotowy i elastyczny. Na każdym biegu jedzie w dużym zakresie obrotów.
Palił mi średnio około 7,5 litra na setkę. Na trasie rekordowo zszedłem do 5,5, w zimie dochodził do 10 w okresie częstych wypadów na wyciągi narciarskie.

Jeśli będziesz miał możliwość wyboru to bierz 1.6. Nie jest dużo mocniejszy, ale jednak ma tych koni więcej co z pewnością przyda się np. przy wyprzedzaniu.

W okolicach 5 tys. zł powinieneś kupić przyzwoity egzemplarz, ale nastaw się psychicznie, że na 80% będzie w nim do roboty tylne zawieszenie, czyli "mityczna belka", której jak wody święconej boją się zwolennicy niemieckiej motoryzacji.

Koszt regeneracji beli waha się od 700 do 1500zł. Zależy gdzie ją będziesz robił i czy do wymiany pójdą też poduszki tylnego zawieszenia.

Ze swojej Xsary 1, 1.4i z 1999 roku przesiadłem się do Xsary 2 z 2000 roku, ale już z silnikiem 1.6 16V (109 KM). Autka są super, ja jestem w nich zakochany :)

Czasem gdy odwiedzam swoje rodzinne miasto to widuję swoją dawną Xsarę, śmiga aż miło :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Wojtek Zadka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 450
  • Skąd: krapkowice
  • Posiadany samochód: C5 Mk3 2,0 Hdi 2009 Exslusive
  • Miejscowość: krapkowice
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:26:49 »
A co sadzicie o tym egzemplarzu? Widzial go ktos moze?
http://moto.allegro.pl/citroen-mega-benz-i2047388752.html

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:53:16 »
Wiadomo, że po zdjęciach i na odległość ciężko wróżyć, ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy to dużo bardziej przejrzysty jest klosz przedniej prawej lampy. Wymieniany?

Poza tym jest to Xsara II 2001 rok więc zakładam, że jest tam 1.6, ale 16-zaworowy czyli 109KM (to nie ten silnik, o którym pisałem wcześniej).

Rozjeżdżające się we wnętrzu plastiki w okolicach nóg pasażera i kierowcy to standard więc tym bym się nie przejmował.
Jest trochę pokiereszowana przednia tablica rejestracyjna i jej ramka + ten reflektor prawy... no już daje do myślenia choć niekoniecznie musi to oznaczać nie wiadomo jaką przeszłość wypadkową samochodu.

Jakichś strasznych objawów zużycia belki też nie widać po tym jak stoją tylne koła.

Jest wgniecenie pod emblematem Xsara na tylnej klapie, ale lakier nie tknięty więc rdzą się nie ma co przejmować.

Na 3 od góry zdjęciu nie pasuje mi odcień tylnych drzwi w stosunku do błotnika i zderzaka.

Cena podejrzanie niska. W czerwcu 2011 kupiłem Xsarę II z 2000 roku, 1.6 16V, identyczne wyposażenie tylko mam jeszcze fabryczny alarm. Moja jest 3-drzwiowa. W urzędzie skarbowym kobieta sprawdzała ze swoimi danymi wartość tej mojej Xsary i wtedy była ona warta 7800zł wg. jej papierów (ja dałem mniej i zapłaciłem podatek od mniejszej kwoty tłumacząc to koniecznością przeprowadzenia remontu tylnego zawieszenia i wgnieceniem na przednim lewym błotniku). Cena 6,5 tysiąca zł z umowy pozostała taka do opodatkowania. Także to 5,5tyś. zł to moim zdaniem trochę niska cena.

Edit:
Ta z aukcji ma podobno zadbane wnętrze, a po zdjęciach mam wrażenie, że nie bałdzo ;-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

crprog

  • Gość
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2012, 19:25:24 »
Raczej przód miał składany i chyba był tak bity że podłużnica dostała ( ta od strony pasażera ) widać to na zdjęciu w okolicach zbiorniczka spryskiwaczy, po lewej od pompy wspomagania widać że początek podłużnicy jest cały w bąblach i rdzy.... u mnie nie ma rdzy a moja jest z salonu PL więc od nowości śmiga po naszych drogach.... jeśli chcesz ją używać 2-4 lata i potem zezłomować to myślę że tyle jeszcze się poturla :-) dlatego też cena taka niska ;)

Offline Tomasz Rzemieniecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 251
  • Skąd: Krzeszyce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Kombi
  • Miejscowość: Krzeszyce
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:07:02 »
A dlaczego nie diesel? Na pewno będzie mniej palił od 1.6 w benzynie, na na swojego 1.9 TD nie mogę narzekać. I jedyna słuszna buda do xsary to kombi

Offline Pawel Starostecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: 2XC5 i to wystarczy....
  • Zainteresowania: Kobiety Muzyka
  • Miejscowość: Radomsko
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:07:23 »
Tomasz ma racje! 1,9TD w kombi takie mam i nie narzekam!! w mrozy pali od strzała pali 7 L/100km oczywiście zimą latem 6,5 nawet 6 dynamiczny silnik , no ale tez mam xantie 1,6 w benzynie i też fajnie sie jeżdzi silnik elastyczny naprawde tez mało paliwożerny!

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Jaki silnik wybrać? Co polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2012, 08:50:32 »
Dyskusję na temat zakupu Xsar prowadzimy w tym wątku.