Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd i auto nie odpala na benzynie  (Przeczytany 1183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Błąd i auto nie odpala na benzynie
« dnia: Marzec 30, 2012, 00:28:01 »
Witam. Jestem tu nowy i jeszcze nie bardzo umiem się odnaleźć tutaj więc z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu.
Szukałem po całym forum ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu... Mam ZX-a z 93 r. Autko w super stanie i regularnie serwisowane. Jeżdżę na LPG i od jakiegoś czasu wyskakuje błąd i zaświeca się check engine i w tym momencie auto nie odpala na benzynie... Na LPG chodzi dalej jak zegarek. Wystarczy, że odłącze kleme i potem wszystko wraca do normy na jakiś czas. Co to może być? Nie działo się to strasznie często ale zaczęło mnie zastanawiać już bo do rzadkości to też nie należy.
W ogóle nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu jak odczytać błędy za pomocą kodów świetlnych i tym bardziej nie mogę znaleźć nigdzie wykazu błędów a to by mi bardzo ułatwiło sprawę... Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Offline Leszek Szalbot

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: Volvo
  • Miejscowość: Gliwice
Re: Błąd i auto nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2012, 09:14:07 »
Wystarczy poszukać KODY BŁĘDÓW, tam masz wszytko. Jak nie dasz rady to się odezwij na priv, mieszkasz niedaleko to mogę ci pokazać co i jak.

Offline Krzysztof Drogoś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: BYŁ: Citroen ZX 1.4i 93 r., Peugeot 406 2.2 Pb 2000 r., JEST: Citroen C5 2.0i 2002 r.
  • Miejscowość: Zabrze
Re: Błąd i auto nie odpala na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2012, 22:28:56 »
Dzięki wielkie za info. Nie wiem jakim cudem szukałem wcześniej i nic takiego nie mogłem znaleźć... :/ Sprawdzę co to za błędy i dam znać w tym temacie co i jak :)
Pozdrawiam