Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kody błędów HA2  (Przeczytany 909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Kody błędów HA2
« dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:48:47 »
Witam.
Mój kolega ma XM-a 2.0 TCT z grudnia 97 roku. Ostatnio chciałem mu skasować błędy z komputera silnika i przy okazji z innych podzespołów. Mam przyrząd do kasowania błędów, zrobiony własnoręcznie gdzieś z poradnika z forum. Podłączam kabelki według schematu do plusa i minusa akumulatora, a trzeci do gniazda diagnostycznego pin C1 (linia K) ,wciskam guzik na 4-5s, dioda świeci, puszczam i nic. Komputer nie odpowiada. No to według innego schematu podłączam się do pinu C3, co zresztą mnie dziwi skąd różnica w schematach, że w jednym mówią żeby wpiąć się do C1,a w drugim do C3, tu z kolei dioda po włączeniu zapłonu od razu się świeci i komputer też nic nie odpowiada. Podłączyłem się więc do pinu od ABS-u E1 - brak odpowiedzi. Klima - to samo. Hydro - działa. Komputer normalnie odpowiedział sekwencją wejściową 12, wymigał błędy, skasowałem je i wszystko w porządku. Nie rozumiem dlaczego tylko komputer od HA zareagował, a reszta milczy? W moim XM-ie z 1994 mogę skasować błędy ze wszystkich, tylko, że u mnie trzeba pod maską się wpinać.

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Kody błędów HA2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2012, 23:39:01 »
Silnik - podobno w nowszych modelach można kasować tylko lexią (nie wiem od którego roku, ale możliwe że 98 ).
Klima - sprawdź na pracującym silniku
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'