Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ZX 1,4 problemy z hamulcami  (Przeczytany 5334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Re: Bardzo słabe hamulce w ZX
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2011, 12:29:08 »
Problem hamulców rozwiązałem. Kupiłem nowe klocki. Wycisnąłem tłoczki i je przesmarowałem potem dobrze odpowietrzyłem i dziwne dźwięki zniknęły a skuteczność hamowania znacznie się polepszyła, chociaż nie jest jeszcze tak super.
Dziękuję za porady.
Pozdrawiam;)

Offline Sławek Moskwa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,4i 1993r.
  • Miejscowość: Rzeszów
ZX 1,4 problemy z hamulcami
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2012, 17:13:26 »
Witajcie.
Jeśli ktoś może to proszę o poradę. Tydzień temu odebrałem cytrynę od mechanika po wymianie tylnej belki. Wszystko ok, hamulce odpowietrzone ale wczoraj auto zaskoczył mnie na maksa. Dojeżdżam do skrzyżowania, delikatnie hamuję, stoje już na czerwonym trzymam wciśnięte sprzęgło i hamulec a pedał hamulca nagle pod naciskiem nogi pomalutku "wchodzi" aż do samej podłogi  :o Byłem w szoku, musiałem "podpompować" żeby znów odbił i jak jadę i chcę zahamować to przy 1-2 krotnym naciśnięciu hamulca jest ok. A jak się zatrzymam to sytuacja się powtarza.
Umówiłem się już o mechanika na poniedziałek, ale powiedzcie czy ktoś z Was miał podobny przypadek?
Aha - no i jak pedał jest "w podłodze" to falują wolne obroty i jak nie puszczę hamulca to auto gaśnie :/
Dzięki za odpowiedzi :)

Offline Łukasz Gołuchowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Piotrowiec
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.6i 97' 3D
  • Miejscowość: Piotrowiec
Re: ZX 1,4 problemy z hamulcami
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 28, 2012, 12:34:37 »
Moim zdaniem coś z servomechanizmem, skoro wciskanie pedału hamulca ma wpływ na moc.