Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MKI Automatyczne lusterko - awaria ?  (Przeczytany 811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbigniew Flaszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Wiedeń
  • Posiadany samochód: C5 Break SX 2,0 HDI 2002;MKI
  • Miejscowość: Wiedeń
MKI Automatyczne lusterko - awaria ?
« dnia: Maj 02, 2012, 23:34:05 »
Prośba o pomoc, może już ktoś miał coś takiego. Samochod parkował przez noc na miejscu, gdzie wykluczam mechaniczne uszkodzenie Lusterka (nie ma tez żadnych śladów). Lusterka zostały przy zamknięciu samochodu automatycznie złożone. Na drugi dzień po właczeniu zapłonu otworzyło się automatycznie tylko prawe, lewe pozostało złożone. Przyciskiem na drzwiach udało się lusterko (lewe) otworzyć, potem oba zamknąć. Przy zamykaniu pilotem składa się tylko prawe. Szukajac rozwiązania usterki odpiąłem akumulator, ruszałem lusterkiem ręką wprzód i tył. Nic to nie dało. Teraz lewe lusterko nie reaguje nawet na przycisk na drzwiach. I nie słychać żadnych odgłosów [silniczkow) przy składaniu. Zdarzyło się to po kilkugodzinnej jeździe w upale ok 30°C. Czyżby jakieś styki lub kontakty zawiodły? Silniczek? Jak to zdiagnozować?
Pozdrawiam
zfla

Offline Tomasz Kornak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 287
  • Skąd: Lębork
  • Posiadany samochód: Citroen C2
  • Zainteresowania: motoryzacja, fotografia, ogólno pojęte nowinki techniczne
  • Miejscowość: Lębork
Re: MKI Automatyczne lusterko - awaria ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2012, 12:11:30 »
Panie kolego, wg. mnie jest to przypadek podobny do tych, które zdarzają się z szybami - czasami szyby się rozprogramują i już nie zamkniesz wszystkich z przycisku :-)

podobnie wg. mnie z lustrami. postaraj się zaprogramować od nowa?

przy włączonym zapłonie - przytrzymaj z 15 sec. przycisk od zamykania się luster.
Pamiętaj kierowco!

"Gdy z tyłu jest siwo, do gara leci nie tylko paliwo"

--------------------------------------------------------------

Offline Paweł Filipowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 537
  • Skąd: Słomniki
  • Posiadany samochód: BX 1,9 16V 1989r.; C5 2.2 HDI 2002r.
  • Miejscowość: Słomniki
Re: MKI Automatyczne lusterko - awaria ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2012, 10:51:12 »
Z tego co wiem to trzymanie przez 15 sec. przycisku składania lusterek powoduje włączenie bądź wyłączenie automatycznego ich składania przy zamykaniu samochodu. Chyba nie ma tu żadnego przyuczania. U mnie takie rzeczy jak nieotwieranie jednego z lusterek zdarzają się nagminnie. Co chwile to prawe to lewe się nie otworzy. Ale chyba częściej jak jest zimno niż jak jest gorąco. Wtedy tylko otwieram z przycisku i następnym razem jest OK.
Niestety XM poległ..
Jeżeli ktoś potrzebuje części zapraszam

Suma IQ na planecie jest stała liczba ludności rośnie

Offline Zbigniew Flaszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: Wiedeń
  • Posiadany samochód: C5 Break SX 2,0 HDI 2002;MKI
  • Miejscowość: Wiedeń
Re: MKI Automatyczne lusterko - awaria ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2012, 23:34:10 »
No wiec probowalem roznych rzeczy, ale nic nie wskoralem. Nagle pewnego dnia obydwa lusterka otworzyly sie i zamknely. Z pilota. Ale tylko raz. Po tym jedynym razie, podczas wielokrotnego otwierania i zamykania, odpalania silnika - lewe lusterko dalej odpoczywa i ani mysli drgnac - nie reaguje na pilota i na przelacznik na dwrzwiach.
Dam znac jak sie cos zmieni. Pozdrawiam.
zfla