Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wskaźnik ilości paliwa  (Przeczytany 1038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Wróbel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 HDI, Saab 900NG Cabrio, Toyota Yaris
  • Zainteresowania: Wędksrstwo, motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Warszawa
Wskaźnik ilości paliwa
« dnia: Czerwiec 09, 2012, 10:31:34 »
Witam mam problem ze wskaźnikiem ilości paliwa. Objawy są bardzo dziwne a wskazania nieprzewidywalne dajmy na to tankuje 14 l ropy do baku po przekręceniu kluczyka pokazuje mi połową baku a jak przejadę kilka kilometrów to zaczyna szaleć raz spada do pierwszej kreseczki raz się podnosi. Nigdy nie mogę wyczuć ile jest paliwa. A na trasie po zatankowaniu 20 l i przejechaniu 250 km ciągle pokazywał polowe baku jak zatrzymałem samochód wskaźnik opadł. Podobne szaleństwa są jak zostawi się auto na jakiejś pochylni to z reguły wskaźnik pokazuje 0 i świeci się kontrolka pomimo tego że było tankowana polowa baku.

Czy spotkał się ktoś kiedyś z taką przypadłością w Xsarze 1 i czy da się to jakoś wyeliminować bo przez te błędne wskazania raz już zatrzymałem się na drodze bo wskaźnik pokazywał 1 kreseczkę samochód zaczął szarpać zapaliła się kontrolka rezerwy i samochód zgasł :/

Proszę o pomoc.

Offline Jakub Skowronek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 HDI 90km 2001r. VTS
  • Zainteresowania: interesujące rzeczy :)
Re: Wskaźnik ilości paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2012, 08:56:20 »
Temat był poruszany nieraz. Wystarczy poszukać. Prawda jest taka, że wskaźnik paliwa ma swoje życie, nie da się tego wyeliminować/naprawić. Jedyne co pozostaje to wiedzieć ile się zatankowało, ile auto spala na setkę i na podstawie tego szacować przebieg do następnego tankowania. Ja osobiście nie czekałbym aż zaświeci się rezerwa. U mnie w xsara miała tendencję do zaniżania ilości paliwa w zbiorniku.

Offline Kamil Łosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Skąd: Lublin, Dziesiąta
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 1.4 LPG 2003
  • Zainteresowania: mechanika budowli
  • Miejscowość: Lublin, Dziesiąta
Re: Wskaźnik ilości paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2012, 12:00:52 »
Miałem podobnie, tym bardziej, że jeżdżę na LPG i benzyny lałem ok. 10 litrów na miesiąc. W końcu doszło do tego, że w baku pustka, a wskaźnik nawet nie wskazuje rezerwy. Nie wiem czy u Ciebie to coś da, ale później zacząłem tankować zawsze do pełna (w celach kalkulacyjnych spalania) i po jakimś czasie wskazania są bardziej prawidłowe. Może trzeba rozruszać pływak.
Jestem Łosio. Zapoznaj się z historią mojego auta klikając w obrazek poniżej.

Offline Jakub Skowronek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 144
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 HDI 90km 2001r. VTS
  • Zainteresowania: interesujące rzeczy :)
Re: Wskaźnik ilości paliwa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2012, 13:46:40 »
Też to zauważyłem. Tankowanie do pełna poprawiało działanie wskaźnika. Chociaż też zdarzało się i tak, że w baku pozostawało około 10 L paliwa, dolewałem np. za 50 zł więc wskazówka powinna chociaż trochę podejść do góry a tu nic :)

Najpewniejsza metoda to lać do pełna :)