Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] nie opuszcza szyb  (Przeczytany 1125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Nowocień

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: C5 2,2 hdi
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
[mk1] nie opuszcza szyb
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 20:30:48 »
Witam.

Ostatnio zauważyłem, że przy wciśnięciu na pilocie przycisku otwierania szyb opuszcza się tylko tył, przednie szyby ani ruszą.

Stało sie to po tym jak wyciągłem bezpiecznik bo chciałem sprawdzić jedną rzecz. Trzeba to jakoś spowrotem zaprogramowac? Ale jak?


druga sprawa. Od jakiegos czasu jak wrzucam wsteczny bieg czujniki cofania piszczą cały czas. Co z tym fantem zrobić? Wyczyścić te czujniki czy jak?

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [mk1] nie opuszcza szyb
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:28:26 »
Cytuj

Tomasz Nowocień napisał:
Witam.

Ostatnio zauważyłem, że przy wciśnięciu na pilocie przycisku otwierania szyb opuszcza się tylko tył, przednie szyby ani ruszą.

Stało sie to po tym jak wyciągłem bezpiecznik bo chciałem sprawdzić jedną rzecz. Trzeba to jakoś spowrotem zaprogramowac? Ale jak?


druga sprawa. Od jakiegos czasu jak wrzucam wsteczny bieg czujniki cofania piszczą cały czas. Co z tym fantem zrobić? Wyczyścić te czujniki czy jak?


1. Trzeba zaprogramować ( instrukcję też znajdziesz na forum), albo poczekać jakiś czas ( nie powiem Ci ile bo nie wiem ) i samo się naprawi. Ja nigdy nie programowałem a po odpięciu aku zawsze szyby nie chcą reagować na pilota.
2. Sprawdź, który czujnik odmówił współpracy ( jak to zrobić znajdziesz na forum ). Do sprawdzenia wtyczki i jeszcze moduł - ale obstawiam wiązkę.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mk1] nie opuszcza szyb
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:08:59 »
szyby trzeba zasunąć do końca i przytrzymać jeszcze wyłączniki przez 5 sekund