Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek ze skrzyni biegów, wysuwająca się półoś  (Przeczytany 1798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Gromadzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Rytro / Nowy Sącz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i avantage '95
  • Zainteresowania: siatkówka, elektronika
  • Miejscowość: Rytro / Nowy Sącz
Wyciek ze skrzyni biegów, wysuwająca się półoś
« dnia: Październik 08, 2012, 16:11:15 »
Witam,

mam problem z moim zx'em w którym półoś od strony kierowcy wysuwa się ze skrzyni biegów, czego skutkiem jest wyciek oleju.. zmiana uszczelniacza na nowy nie przyniosła rezultatu.. ostatnio nie wciskałem uszczelniacza do końca, tak aby troszkę wystawał poza skrzynie, ale i tak po kilkuset kilometrach to zawiodło. Proszę o jakieś propozycje naprawy, może ktoś miał podobny problem. Będę wdzięczny za każde spostrzeżenie

Offline Marcin Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 08`, Jumpy 2.0 HDI 15`
  • Miejscowość: Cyganka
Re: Wyciek ze skrzyni biegów, wysuwająca się półoś
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2012, 20:13:06 »
Krótka półoś nie powinna wychodzić bo prawidłowo cały czas rozpręża się pomiędzy skrzynią a zwrotnicą, gdyby chodziło o długą (od pasażera), to wskazanie winowajcy byłoby łatwiejsze. Albo masz uszkodzona półoś, albo auto jest po mocnej kolizji i coś zostało źle wspawane - z takim przypadkiem też się spotkałem.

Offline Paweł Gromadzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Rytro / Nowy Sącz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i avantage '95
  • Zainteresowania: siatkówka, elektronika
  • Miejscowość: Rytro / Nowy Sącz
Re: Wyciek ze skrzyni biegów, wysuwająca się półoś
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2012, 12:59:06 »
Okazało się, że w przegubie wewnętrznym tej półosi było poprostu za mało powietrza.. innymi słowy guma została zaciśnięta gdy przegub bym "złożony" (sory za niefachowe nazewnictwo), tworzyło się w nim podciśnienie i przez to wypadała półoś ze skrzyni..

Ale teraz już jest ok, wyciągnąłem półoś, poluźniłem zacisk gumy i rozciągnąłem półoś na przegubie tak żeby więcej powietrza weszło do środka. Teraz przegub się nie wysunie bo powietrze w gumie tworzy taką jakby poduszkę, która zapobiega wysuwaniu się osi ze skrzyni. Myślę że mój przypadek pomoże komuś w przyszłości