Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: auto zalane kawą  (Przeczytany 1497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Mamczur

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Garbsen
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2000r
  • Miejscowość: Garbsen
auto zalane kawą
« dnia: Wrzesień 23, 2012, 16:03:59 »
witam wszystkich...posiadam xsare picasso 2000r jak w temacie auto zostało zalane kawą mojej dziewczyny wiozłem ją do pracy jak wysiadała z auta zostawiła kubek na desce rozdzielczej i na zakręcie się wylała... w aucie nic sie nie świeci na kokpicie brak prądu:) działa tylko centralka,szyby,kierunkowskazy. po przekręceniu zapłonu słychać pompkę paliwa rozrusznik kręci ale nie pali silnik. bezpieczniki sprawne skrzynka z bezpiecznikami wyczyszczona z tej kawy i dalej nic:) czy może to być padnięty komp?

jacekczewa1

  • Gość
Re: auto zalane kawą
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2012, 20:15:02 »
zalane BSI w środku ( nad nogami kierowcy jesli nie wiesz gdzie) ..... obawiam sie że nie da sie uratować ale odpiąc zasilanie, wymontowac bsi, wysuszyc , wymyć np. alkoholem i spróbowac może sie uda

Offline Robert Mamczur

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Garbsen
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2000r
  • Miejscowość: Garbsen
Re: auto zalane kawą
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2012, 19:55:51 »
Wyczyściłem BSI auto po 4 dniach odpaliło, ale komputer trochę wariował, znikała co jakiś czas prędkość. A teraz po zgaszeniu samochodu wyskakuje komunikat "stop öldruck zu niedrig" (zatrzymać zbyt niskie ciśnienie oleju) oraz "achtung bremse defekt" (uwaga uszkodzony hamulec). Sprawdzałem olej i  jet prawidłowy poziom. Czy mam się martwić? Czy może to tylko komputer wariuje od tego zalania a z tym ciśnieniem oleju może być w porządku? chciałem podłączyć go pod komputer ale jestem w Niemczech i bardzo ciężko znaleźć mechanika z programem do mojego auta. No a nie wiem czy mogę się poruszać autem:(

jacekczewa1

  • Gość
Re: auto zalane kawą
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2012, 21:05:19 »
cisnienie oleju raczej nie zepsulo sie od zalania kawą jedyne co to mogło się podnieść ciśnienie w Twoich żyłach :) bsi głupieje po zalaniu myśle że cos mogło paśc w elektronice bsi i jesli nie minie ( w co wątpie) czeka cię wymiana bsi na nowe, czy użytkowac auto..... pewnie tak tylko musisz pamietac że może nie wykazac prawdziwej usterki hamulca i oleju