Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nie działa nawiew. Zmiana panelu klimy manual - elektroniczny.  (Przeczytany 1225 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Piotrowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Nie działa nawiew. Zmiana panelu klimy manual - elektroniczny.
« dnia: Październik 01, 2012, 10:08:04 »
Witam.
Nie działa mi nawiew. Zero odzewu. Sprawdzaliśmy dmuchawę i miernik pokazuje że działa. Podpięta na krótko też kręci (max obroty). Niestety po podłączeniu nie działa. Przy mierzeniu przewodów które idą do dmuchawy i kręceniu potencjometrami na panelu manualnym nie zmienia się napięcie.
Więc prawdopodobnie panel... Prawdopodobnie bo wiem że na pewno jest sporo elementów, które mogą za to odpowiadać.

1) Jak taki panel wyjąć? Zdjąłem tą plastikową część z pokrętłami i dalej jest ten "komputerek" - panel. Niestety mogę go tylko trochę wepchnąć do środka. Nie mam pomysłu jak go wyjąć na zewnątrz żeby przebadać miernikiem. Do przodu nie mogę go ruszyć bo przeszkadzają 2 plastikowe bolce

2) Jeżeli się okaże że zawinił panel będę musiał go wymienić. Chciałbym wymienić na panel elektroniczny. Wiem że bd. potrzebował w komplecie serwa i 2 czujniki. Być może te czujniki już są w moim aucie (xm 96r z klimatronikiem manualnym)

3) Co jeszcze mogę sprawdzić (co mogło się popsuć) oprócz nawiewu i panelu.
Może warto najpierw sprawdzić coś innego przed demontażem panelu. Co najczęściej odpowiada za niedziałający nadmuch?

4) Gdzie dokładnie znajduje się bezpiecznik od dmuchawy, ew. opis bezpieczników do modelu XM II 96r sedan 2.0 16V?

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Nie działa nawiew. Zmiana panelu klimy manual - elektroniczny.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2012, 18:25:59 »
Opis bezpieczników masz w dziale download, któraś instrukcja ale zaznaczam, że do MKI, jednakowóż do dej pory mi się zgadzały.