Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problemy ze stabilnością podczas przyśpieszania Xsara Picasso 2.0 HDI  (Przeczytany 1344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Słupski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI r. 2002
  • Miejscowość: Poznań
Xsara Picasso 2.0 hdi
Mam duży problem ze stabilnością podczas jazdy. Problem jest odczuwalny gdy jadę z prędkością pow, 40 km/h. Mianowicie gdy wciskam pedał gazu zaczyna ściągać na lewą stronę / unosi się przód i przechyla w lewą stronę, co wynosi mnie do osi/
Zmieniłem przednie koła miejscami – ściąga jakby trochę słabiej, ale w gruncie rzeczy nie pomogło . Przy jeździe na wprost, bez przyśpieszania mam wrażenie, że wszystko ok.
Proszę o poradę jak temu zaradzić

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: Problemy ze stabilnością podczas przyśpieszania Xsara Picasso 2.0 HDI
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 17:37:25 »
Sprawdzić po kolei :1)ciśnienie w oponach 2)luzy w zawieszeniu 3)geometria zawieszenia przód i tył.Usterka ujawnia się podczas przyśpieszania dlatego ,że w tym czasie na zawieszenie działają większe siły, które mogą przestawiać geometrię uszkodzonego zawieszenia.

Offline Piotr Michalik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 hdi
  • Miejscowość: Kraków
Re: Problemy ze stabilnością podczas przyśpieszania Xsara Picasso 2.0 HDI
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2012, 18:27:33 »
Miałem podobne objawy,winne były wyrobione tulejki wahacza po wymianie przestało ściągać podczas przyspieszania.

Offline Robert Słupski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI r. 2002
  • Miejscowość: Poznań
Re: Problemy ze stabilnością podczas przyśpieszania Xsara Picasso 2.0 HDI
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2012, 11:47:29 »
Dzięki wymiana wahaczy pomogła. Ale zauważyłem jeszcze inny problem.
Jeśli jadę np. na 2 biegu na wolnym gazie to występuje szarpanie - nie jest to wina zbyt małych obrotów - to jasne. Muszą występować jeszcze luzy w zawieszeniu ale gdzie je szukać.

Gachu

  • Gość
Re: Problemy ze stabilnością podczas przyśpieszania Xsara Picasso 2.0 HDI
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2012, 13:47:08 »
Cytuj

Robert Słupski napisał:
Dzięki wymiana wahaczy pomogła. Ale zauważyłem jeszcze inny problem.
Jeśli jadę np. na 2 biegu na wolnym gazie to występuje szarpanie - nie jest to wina zbyt małych obrotów - to jasne. Muszą występować jeszcze luzy w zawieszeniu ale gdzie je szukać.



ogranicznik wychyleń silnika zamontowany nad górna poduszką silnika http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=85398&post_id=838791#forumpost838791

jeśli jest zużyty to będzie kołysać silnikiem i stąd odczucie szarpania na dwójce

jest taki wątek na forum jeśli chcesz wiedzieć więcej odszukaj go i tam pytaj dalej