Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)  (Przeczytany 1379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Witam ponownie.
Pisałem we wcześniejszych tematach przypadłość mojej c5 której nie rozwiązałem do dnia dzisiejszego. Otóż auto sporadycznie (choć ostatnio coraz częściej) po naciśnięciu pedału hamulca a następnie sprzęgła nie trzyma obrotów co skutkuje jego gaśnięciem. Dzieje się to na benzynie jak i na gazie na zimnym i na ciepłym silniku. Auto było podłączane do Lexi i prócz błędu czujnika prędkości nie wyświetla żadnych innych komunikatów. Błąd ten też się pojawia wówczas gdy auto właśnie zgaśnie z ww przyczyny. Przepustnica została wyczyszczona włącznie ze zdjęciem wszystkich czujników i ponownym ich podłączeniem, filtry wymienione, świece wymienione, sondy działają poprawnie, dolot szczelny wszystko w układzie zasilania sprawdzone, egr wyczyszczony (zastanawiam się jeszcze nad jego zaślepieniem) ogólnie wszystko wydaje się być w porządku a tak nie jest. Nie wiem za co się zabrać. Ciągle gnębi mnie ten czujnik prędkości no ale wątpię aby to była jego winna. Problem pojawił się po odebraniu auta od mechanika który wymieniał uszczelki między innymi na wale. Była demontowana skrzynia biegów. Byłem u niego z reklamacją ale zaklina się że wszystko zostało podłączone prawidłowo. Również odwiedziłem "speca" od citroenów który potwierdził prawidłowy stan auta. Mówią że wszystko w porządku a ja się wożę z problemem.
Filmik pokazuje jak sporadycznie to występuje. Przez kręcenie ok 4 min obroty spadły tylko raz w 3:40 min filmiku i też nie do zera tylko go przydławiło.
Panowie proszę o sugestie co jeszcze sprawdzić co może być przyczyną.

http://www.youtube.com/watch?v=9Bjz-5SKaX0&feature=youtu.be

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Re: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 21:31:56 »
Podejzewam ze problem tkwi w serwie hamulcow ktore jest polaczone przewodem z kolektorem ssacym. Jak sprawdzic czy zawor na serwie sie nie zacina??

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Re: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2012, 21:49:10 »
Kolego widze ze masz wysoką temperature płynu i widze poruszałes sie gdzies z 50km/h i czasem aby ci sie wtedy wentylator nie właczył ?
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Re: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 10:05:32 »
Taka temp mam od poczatku. Wymienilemczujnik ale ciagle sie utrzymuje na tym poziomie. Wentylator sie nie zalacza wiec chyba zle skalibrowany jest wskaznik

Offline Łukasz Chodacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi 2007
Re: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, 14:23:04 »
Miałem kiedyś podobny problem w samochodzie tyle ze nie w c5 ale w hyundaiu, marka chyba nie ma tu znaczenia. Samochód zachowywał się identycznie, nie pomagało czyszczenie przepustnicy, silnika krokowego..
Problemem okazał się czujnik położenia przepustnicy, komputer nie zgłaszał błędów a mimo to od czasu do do czasu zdarzało się ze auto zgasło albo silnik falował obrotami..

Sugeruje zdemontować czujnik i dokładnie go sprawdzić. Prawdopodobnie jest to zwykły potencjometr więc można go zmierzyć zwykłym multimetrem. Jeżeli będzie uwalony to podczas pomiaru i delikatnego kręcenia jego ośką momentami będą wskakiwały dziwne wartości..

Podkreślam nie wiem jak to wygląda w c5 ale myślę że nic tu żabojady innego nie wymyśliły... :)

Offline Bartosz Zieliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Z-ów
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V+ LPG
  • Miejscowość: Z-ów
Re: [Mk1] Po wciśnięciu sprzęgła spadają obroty (film podglądowy)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2012, 17:06:29 »
a czy kolego miałeś wówczas jakieś inne objawy prócz tych spadających obrotów? U mnie nic sie nie dzieje, auto pali idealnie, wkręca się na obroty, na luzie nic takiego nie ma miejsca. A jak było w twoim przypadku??