Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podłokietnik elektryczny a moduł airbag - potrzebne zdjęcia  (Przeczytany 951 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Podłokietnik elektryczny a moduł airbag - potrzebne zdjęcia
« dnia: Listopad 25, 2012, 23:34:56 »
Właśnie jestem w trakcie nadbudowy podłokietnika elektrycznego. Dorobiłem mu nawet kółko zębate bo stare się połamało. Za sugestią jednego z kolegów wyciąłem w jego blachach szczelinę na moduł poduszek powietrznych. Twierdził że robił takie przeróbki i to wystarczy. Okazało się jednak że mój moduł jest zbyt duży i nie da się go tak zamontować żeby przy opuszczaniu napęd podłokietnika nie spotykał się z gniazdem modułu i jego wtyczką. Brakuje aż 3 cm.Tutaj pojawił się poważny problem. Patrzyłem jak jest w XM mojego taty i ma on dokładnie taki sam moduł jak ja. Kiedyś miałem sprawdzić w brata, ale wyszło tak że nie zdążyłem a XM się sprzedał. Szkoda bo brat miał właśnie Y4 z dwiema poduszkami i podłokietnik elektryczny.

Zwracam się z prośbą do kolegów którzy mają w swoich XM podłokietnik elektryczny o fotografię modułu poduszek powietrznych w pojeździe. Do zdjęcia trzeba zdemontować koryto schowka - cztery śruby na klucz 10 w dnie schowka.

Chodzi mi o podpatrzenie fabrycznego rozwiązania. Prawdopodobnie był inny (mniejszy niż mój) moduł airbag.

Jedyne co mi przychodzi do głowy w tym przypadku to obcięcie ucha mocującego moduł airbag z przodu, przesunięcie modułu o te nieszczęsne 3 cm i przyklejenie mocnym klejem (np takim do szyb samochodowych). Tyle że taka metoda dochodzi do poziomu rzeźby w kale i wolałbym tego uniknąć.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Podłokietnik elektryczny a moduł airbag - potrzebne zdjęcia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2012, 00:31:10 »
Cytuj

Zbigniew Patelski napisał:
...Tyle że taka metoda dochodzi do poziomu rzeźby w kale i wolałbym tego uniknąć...


Oj tam oj tam. Nie takie rzeczy się robiło, ostatnio cała tubka silikonu mi poszła do środka volvo :]

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Podłokietnik elektryczny a moduł airbag - potrzebne zdjęcia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:03:20 »
Temat nieaktualny. Udało się przesunąć moduł airbag w miejsce dokładnie pod klawiaturą kodową. Podłokietnik wszedł luźno, szkoda tylko że wcześniej go trochę zmaltretowałem. Ostatni problem to zabezpieczyć wiązki przed przetarciem o jego blachy i jakoś tak je ułożyć, żeby mi nie podnosiło całego plastiku w którym są przyciski tylnych szyb i klawiatura kodowa...
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'