Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkI] Wyciek z siłownika przód  (Przeczytany 1548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

crprog

  • Gość
[mkI] Wyciek z siłownika przód
« dnia: Listopad 27, 2012, 13:55:20 »
Witam serdecznie.

Po wymianie siłowników przód cieszyłem się jakiś czas nie opadającym zawieszeniem... lecz nie długo... od dołu z okolic harmonijek mam spory wyciek jest mokro wszędzie... obstawiam że puścił oring numer 9 który uszczelnia siłownik i sferę.  Może ktoś podpowiedzieć jak rozmontować ten siłownik abym mógł wymienić ten oring? próbowałem rozkręcić stary, po odkręceniu śruby nr. 10 siłownik nie wychodzi, trzeba go zbić czymś czy jak? nie chcę tłuc młotkiem aby nie uszkodzić gwintu :/ czy jest może jakieś dodatkowe zabezpieczenie? ze schematu wynika że jest on tam wciśnięty gdyż siłownik ma górę zwężającą się więc pewnie trzeba go wybić... ale czy na pewno... prosił bym o jakieś rady.

Te oringi da się gdzieś dobrać? dzwoniłem do ASO i nie mają a zamówić można pakowane tylko po 5szt ;/

ameno

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 15:51:26 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
 po odkręceniu śruby nr. 10 siłownik nie wychodzi, trzeba go zbić czymś czy jak? nie chcę tłuc młotkiem aby nie uszkodzić gwintu :/ czy jest może jakieś dodatkowe zabezpieczenie? ze schematu wynika że jest on tam wciśnięty gdyż siłownik ma górę zwężającą się więc pewnie trzeba go wybić... ale czy na pewno... prosił bym o jakieś rady.



Tłoczysko siłownika siedzi na stożku więc bez uderzenia nie wyjdzie, uderz młotkiem przez twarde drewno
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Te oringi da się gdzieś dobrać? dzwoniłem do ASO i nie mają a zamówić można pakowane tylko po 5szt ;

Oring nr 9 ma średnicę 22mm i grubość 2,4 mm, nie powinno być problemu z dokupieniem poza aso.

crprog

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2012, 17:37:02 »
A te oringi mają przekrój owalny? prostokąt? kwadrat? mógł byś podać jeszcze wymiary tego od góry nr 8 wymianil bym go profilaktycznie.

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2012, 20:48:43 »
Cytuj

Andrzej Kaczor napisał:
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
 po odkręceniu śruby nr. 10 siłownik nie wychodzi, trzeba go zbić .......

Andrzej ,ja przy okazji tego tematu chciałbym zapytać jakie ciśnienie panuje w przewodzie prowadzącym od pompy  zawieszenia  do regulatora sfery /przód/ czy np.52 bary tak jak sfera przednia ? .Kupując używki już wymieniłem dwa zestawy tych przewodów i ostatnio znów mam przeciek.Informacja taka jest mi potrzebna bo postanowiłem rozprawić się z tym przeciekiem LDS -u.
  Napisałem do Andrzeja ponieważ włączył się w dyskusję ale zwracam się do innych kolegów o informację jeżeli mają wiedzę  w tej sprawie.

 Dzisiaj 2012-11-28 znalazłem odpowiedż :Pompa hydrauliczna BH  posiada zawór bezpieczeństwa ustawiony na   180 bar ,czyli reszta układu po stronie wysokiego ciśnienia musi temu odpowiadać.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

ameno

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2012, 21:32:55 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
A te oringi mają przekrój owalny? prostokąt? kwadrat? mógł byś podać jeszcze wymiary tego od góry nr 8 wymianil bym go profilaktycznie.


Z rysunku który wstawiłeś wynika
fi19/fi2mm.
Przy kwadratowych są podawane 3 wymiary wew X zew X grubość
przykład nr7

ameno

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2012, 21:51:59 »
Cytuj

Józef Ortyl napisał:
Andrzej ,ja przy okazji tego tematu chciałbym zapytać jakie ciśnienie panuje w przewodzie prowadzącym od pompy  zawieszenia  do regulatora sfery /przód/ czy np.52 bary tak jak sfera przednia ? .Kupując używki już wymieniłem dwa zestawy tych przewodów i ostatnio znów mam przeciek.Informacja taka jest mi potrzebna bo postanowiłem rozprawić się z tym przeciekiem LDS -u.
  Napisałem do Andrzeja ponieważ włączył się w dyskusję ale zwracam się do innych kolegów o informację jeżeli mają wiedzę  w tej sprawie.


Ciśnienie jest na pewno większe niż 52 bary ponieważ membrana jest jeszcze ściskana, jeżeli zamierzasz zastosować miedź to wytrzyma na pewno, stosowano ją zamiennie we wcześniejszych hydrowozach, gdzie ciśnienie w układzie to 150-180 bar.

crprog

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2012, 08:31:14 »
Cytuj

Andrzej Kaczor napisał:

Oring nr 9 ma średnicę 22mm i grubość 2,4 mm, nie powinno być problemu z dokupieniem poza aso.


Kurde nigdzie u mnie nie mają i nawet zamówić nie moga 22x2,4 ;/ tylko 22x2,5 dostępne jest od ręki po 50gr :/ a może podejdzie 2,5 ?

ameno

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2012, 08:48:33 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Cytuj

Andrzej Kaczor napisał:

Oring nr 9 ma średnicę 22mm i grubość 2,4 mm, nie powinno być problemu z dokupieniem poza aso.


Kurde nigdzie u mnie nie mają i nawet zamówić nie moga 22x2,4 ;/ tylko 22x2,5 dostępne jest od ręki po 50gr :/ a może podejdzie 2,5 ?

Oring jest z gumy a różnica to 0,1 mm na +, więc sam sobie odpowiedz.

crprog

  • Gość
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2012, 08:56:51 »
Pytam ze względu iż nie wiem jak to od środka wygląda, a spotkałem się już z przypadkiem że oring był 0,2mm grubszy i nie pasował, fakt urządzenie było bardziej precyzyjne niż nasze siłowniki ale wolał bym nie rozbierać tego dwa razy :]

Offline Bohdan Gonczaruk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 599
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C-5 HDi 2.0 136KM
  • Zainteresowania: ciekawe rzeczy
  • Miejscowość: Krakow
Re: [mkI] Wyciek z siłownika przód
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2012, 17:33:13 »
Zakładałeś nowe siłowniki?