Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?  (Przeczytany 1705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« dnia: Maj 15, 2013, 01:09:14 »
Witam Klubowiczów,

może mi ktoś podpowiedzieć jak odkręcić by unieść lub zdemontować skrzynkę obok akumulatora z przekaźnikami ?

Chcę naprawić i zabezpieczyć rdzewiejące między akumulatorem a skrzynką nadkole a skrzynka znacznie ogranicza mi dostęp ;(

Po podniesieniu klapki nie znajduję śrub trzymających skrzynkę - zaznaczona jako "X" na poniższym foto.


Liczę na podpowiedź i dziękuję :)

pozdrawiam

Offline Marcin Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 08`, Jumpy 2.0 HDI 15`
  • Miejscowość: Cyganka
Re: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2013, 06:43:59 »
Dwie śruby plastikowe ją trzymają (nie do boku tylko do spodu- do nadkola). Zaglądałeś tam i wiesz że to nawet po odkręceniu tych śrub nie jest takie proste? Stos przewodów do wyjęcia. Jeśli nie ma widocznych ognisk korozji to ja bym zostawił skrzynkę na miejscu i to miejsce zabezpieczył od spodu, a jak Ci się chce koniecznie dłubać, to po kolei rób sobie zdjęcia wtyczek co gdzie jak i rozbieraj :).

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2013, 08:58:37 »
Dziękuję za podpowiedź :)

Być może, że śruby są plastikowe w kolorze skrzynki, to ich nie zauważyłem (czy widać te śruby między kablami i przekaźnikami ?)

Muszę chociaż ile się da unieść skrzynkę, bo korozja trochę się posunęła i mam małą dziurkę na zewnątrz w nadkolu.

Czy odkręcenie tych plastikowych śrub pozwoli mi na lekkie uniesienie - odsunięcie skrzynki, bez odpinania wiązek kabli ? Chociaż tyle ile dają luzu przewody.

Chyba kiedyś sączyło się coś z kwaśnych skroplin z akumulatora i latami doprowadziło w tym miejscu do znacznej korozji.
Reszta auta mimo 20 lat bez "rudej" :)

Nie chcę dopuścić by to się pogłębiało, bo Cytrynka musi jeszcze trochę posłużyć, cóż nie ma woreczka z $/€ na zmianę auta.

Pozdrawiam  ;)

Offline Marcin Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 08`, Jumpy 2.0 HDI 15`
  • Miejscowość: Cyganka
Re: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2013, 23:11:39 »
Powinieneś dać radę odchylić po odkreceniu tych czarnych plastikowych nakrętek pod kablami

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2013, 12:25:17 »
Cytuj

Piotr Banaszek napisał:

Być może, że śruby są plastikowe w kolorze skrzynki, to ich nie zauważyłem


Na rysunku poniżej masz jedną narysowaną. :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Re: Jak zdemontować skrzynkę z przekaźnikami ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2013, 15:56:08 »
Dziękuję za podpowiedź i rysunek :)

Teraz wiem, że poszukiwane śruby są pod listwą z przekaźnikami, którą trzeba wyjąć-uchylić by się do śrub mocujących dostać.


Pozdrawiam