Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mandat a błąd policjanta i źle wypisany mandat  (Przeczytany 2411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Mandat a błąd policjanta i źle wypisany mandat
« dnia: Wrzesień 17, 2013, 19:56:02 »
Witam,
jakiś czas temu miałem pewną sytuacje z mandatem,  a mianowicie przekroczyłem prędkość o 41km/h, bo miałem na dozwolonej 70kmh aż110km/h :)
Pan Władza wypisał mi mandat a że mi się spieszyło i byłem wnerwiony że mnie złapali, poza tym  nie mam w głowie taryfikatora, mandat przyjałem, tego samego dnia opłaciłem dopiero po jakimś tygodniu po rozmowie ze znajomym na temat mandatów okazało się że chyba mnie policjant krótko mówiąc zrobił w kuku.

Mandat jaki dostałem to 400zł i 10 pkt karnych.

Potem szperając w necie wyszło że przy przekroczeniu od 40 do 49 km powinienem dostać mandat w wysokości 300-400zł i max 8 pkt karnych. A zostałem ukarany jakbym przekroczył prędkość ponad  50km.

I tu moje pytanie, czy jest jakiś cień szansy żeby anulować te 2 punkty nałożone bezprawnie? Już mineło troche od tego i mi na dobra sprawe nie przeszkadza czy jest 8 czy 10 pkt, po prostu czuje się oszukany i dla zasady chce coś z tym zrobić o ile w ogóle można.

Dodam że na mandacie są niezbędne dane wypisującego mandat i oczywiście notka na jakiej dopuszczalnej prędkości była przekroczona i o ole prędkość no i wymiar kary.

No chyba że się coś w tych taryfikatorach pozmieniało, a powyższy mandat dostałem bodajże w czerwcu tego roku.

Miał ktoś podobny przypadek bądź wie jak go rozwiązać?

Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam
Mr.Z

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Re: Mandat a błąd policjanta i źle wypisany mandat
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2013, 21:07:11 »
Witam, nie chcę martwić ale wydaje mi się że jak już zapłaciłeś to po ptokach.. poza tym nie wiem czy to nie jest tak że policjant musi przestrzegać tylko minimalnej kary w odniesieniu do taryfikatora.
Spróbuj napisać na tej stronie albo do tych gości, oni się znają;)
http://prawonadrodze.org.pl/


Widzę że w zakładce "Kontakt" ludzie pytają o takie sprawy

Offline Michał Citkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 764
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Opel Signum 1.9CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lublin
Re: Mandat a błąd policjanta i źle wypisany mandat
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2013, 19:39:09 »
nie ma czegoś takiego jak ,,przestrzeganie minimalnej kary" w stosunku do punktów. Ilość punktów jest sztywno przypisana każdemu przekroczeniu prędkości.
:::było: Saxo MkII 1.5 D, Xsara MkII 2.0 HDi, C5 mkI 2.0HDi
:::jest: Opel Signum 1.9 CDTi '08, Opel Corsa C 1.3CDTi '06

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Re: Mandat a błąd policjanta i źle wypisany mandat
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2013, 12:41:18 »
no to w tym przypadku sztywno przypisana była kwota 300-400zł i max 8pkt.

Byłem na komisariacie i po sprawdzeniu w rejestrze wyszło że jest przyznane 10 pkt, czyli jednym słowem zostałem oszukany przez pana władze, który najwidoczniej chciał wyrobić przysłowiową "normę". Pan władza który mi sprawdzał ile mam pkt powiedział że tamten nie miał prawa nałożyć kary nieadekwatnej do wykroczenia. Była by możliwość załatwienia tej sprawy przez sąd, ale gra nie wata świeczki, jeszcze może gdyby to mnie gdzieś w okolicy złapali to by sprawa toczyła się w moim województwie, a że wykroczenie zostało popełnione na drugim końcu polski, to przecież nie będę jeździł tam na rozprawy. Po prostu zobaczyli kogoś na obcych blachach i postanowili wyrobić normę.

Także na przyszłość sprawdźcie dwa razy jak wam pan władza wypisuje mandat żebyście nie zostali oszukani jak ja.